00 800 67 89 10 11

15. červenec 2019 14:50 - 20. srpen 2019 14:50 | Brno

ED Brno hledá posilu!

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ  -  Knihovník, pracovník v informačním středisku Europe Direct

Cílem informačního střediska EUROPE DIRECT v Knihovně Jiřího Mahena je informovat o aktuálním dění v EU. Na jeho provoz jsme získali provozní grant od Zastoupení Evropské komise ČR a je tak součástí projektu EUROPE DIRECT, iniciovaného Generálním ředitelstvím pro tisk a informace Evropské komise. 

Zajímá vás problematika Evropské unie? Chcete pomoci lidem najít informace a zodpovědět jejich otázky týkající se problematiky EU? Nebojíte se vystupovat před veřejností, máte nápady na besedy a přednášky týkající se témat souvisejících s EU pro školy ale i širokou veřejnost?  Chcete se stát členem týmu informačního střediska EUROPE DIRECT v Knihovně Jiřího Mahena v Brně?

Pokud jste si na vše odpověděli ano, pak je důležité:

 • mít vysokoškolské vzdělání optimálně v oboru Evropská studia, Mezinárodní vztahy či příbuzné obory
 • umět aktivně využívat anglický jazyk a to nejenom v mluvené, ale i písemné podobě, protože budete komunikovat s kolegy v zahraničí a případně se účastnit mezinárodních konferencí u nás i v zahraničí
 • být empatický a vstřícný ke všem klientům knihovny – práce s lidmi je hlavním konceptem práce knihovníka ve veřejné knihovně
 • být kreativní, mít nápady, nebát se vystupovat před lidmi na veřejných akcích
  a umět zaujmout třeba i školní třídu teenagerů
 • být odpovědný, vážit si svých kolegů a mít týmového ducha – na dobré vztahy klademe velký důraz
 • počítat s časovou flexibilitou, s prací ve směnném provozu - knihovna je otevřena od 8:00 do 20:00 hod., během školního roku je jednou za měsíc sobotní služba (od 9.00 – 14.00 hod.) a plánovaně je nutná i účast na mimořádných víkendových akcích

Co můžete čekat dalšího:

 • čtyřčlenný a nadšený kolektiv, k tomu zajímavou a rozmanitou náplň práce v příjemném a moderním prostředí
 • prostor pro seberealizaci a osobní rozvoj
 • možnost dalšího vzdělávání v souladu s naším zaměřením, které budeme velmi podporovat
 • účast na přípravě projektu financujícího provoz střediska pro další období
 • 25 dnů dovolené a 3 dny indispozičního volna
 • stravenky

Platové podmínky

Jako příspěvková organizace se řídíme Zákonem č. 262/2006 Sb. a NV 564/2006 Sb. v platném znění. Tato pozice je zařazena do platové třídy 10 – následná výše platu je pak určena dle dosažené započitatelné praxe v rozpětí 19.110,- Kč až 28.750,- Kč. Pokud jste čerstvým absolventem bez praxe, budeme začínat s částkou 19.110,- Kč.

Pracovní poměr bude nejdříve na dobu určitou do 30. 9. 2020. Výhledově je možné změnit pracovní poměr na dobu neurčitou. Úvazek 1,0.

Termín nástupu: optimálně září 2019

Zaujala vás tato pozice? Pokud ano, pošlete nám nejpozději dne 15. 8. 2019 mailem na adresu personalni@kjm.cz svůj profesní životopis a motivační dopis a to jak v českém tak anglickém jazyce.  

Kandidáti vybraní do druhého kola výběrového řízení budou pozváni k ústnímu pohovoru.

Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizace si vyhrazuje právo prodloužit výběrové řízení, případně neobsadit pracovní pozice v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace. Zároveň si vyhlašovatel vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.

Bližší informace podá: Bc. Jitka Kotisová tel.: 542 532 103, email: personalni@kjm.cz


https://www.kjm.cz/volna-pracovni-mista