00 800 67 89 10 11

13. červen 2019 10:00 - 22:30 | Pardubice

ZRCADLO UMĚNÍ 2019

Městské slavnosti Pardubice - město zpívá, maluje a tančí, muzicíruje a hraje divadlo. 19. ročník jarní části Městských slavností. Největší multižánrová přehlídka (nejen) amatérské kultury regionu.

Pardubice čeká devatenáctý ročník Zrcadla umění!


V době, kdy se bude pomalu schylovat k ukončení školního roku a děti i dospělí se již budou těšit na prázdninová dobrodružství, se Pardubice stanou centrem amatérské kultury. Od 13. do 15. června zde v rámci jarní části městských slavností proběhne již 19. ročník Zrcadla umění, který opět slibuje velmi atraktivní program pro každého, kdo se rozhodnete jej navštívit.

Zahájení třídenního festivalu proběhne ve čtvrtek 13. 6. v 10:00 na Pernštýnském náměstí. Ještě na ten den jsou pro návštěvníky připraveny workshopy pro děti a také vědecko-technický jarmark Univerzity Pardubice. Večer se pak můžete těšit na dechové a smyčcové koncerty jak na Pernštýnském náměstí, tak v Kulturním domě Hronovická. Jako zakončení dne je na Pernštýnském náměstí přichystána beseda s herečkou Bárou Seidlovou a režisérem Karlem Smyczkem následovaná promítáním 35milimetrového filmu.

Součástí zahájení bude i program od Europe Direct Pardubice. Těšit se můžete na výtvarnou dílnu týkající se bezpečné jízdy na jízdním kole! :) Letos totiž Pardubice provázejí různé cyklokampaně - ať už do Práce na kole či Pardubice - město cyklistů. Pro objednané kolektivy budou pracovníci Europe Direct Pardubice k dispozici u workshopů od 10:00 do 12:00 hodin.

V pátek se hlavní působiště Zrcadla umění přesune na třídu Míru, kde se můžete těšit na workshop s výtvarnicí Nikolou Březinovou, taneční vystoupení folklorní skupiny Radost nebo Vem Camara capoeira Pardubice. Program zakončí galavečer s názvem Doteky tance. Páteční program na hlavním pardubického bulváru doprovodí několik vystoupení kulturních skupin školek a škol, včetně Základní školy Svítání, a saxofony Pavla Merty.

Páteční posezení v Tyršových sadech Vám zpříjemní studenti pardubické konzervatoře. Na Pernštýnském náměstí se pak můžete těšit na pěvecké soubory složené jak z dospělých, tak i z dětí, a nakonec na folkovou skupinu Pouta.

V sobotu se celý festival přesune zpět na Pernštýnské náměstí. Na pódiu se ukáží známé kapely z Pardubicka. Těšit se můžeme například na JK Band, The May Revolution nebo kapelu Hlavou dolů. Pomyslnou tečku za celým třídenním festivalem pak bude mít na starost legendární kapela Kalkata Band se svým příjemným punk-rock’n’rollem.

Těšíme se na Vaši návštěvu na festivalu pardubické kultury, na Zrcadle umění 2019!

Více informací naleznete na webu hlavního organizátora - DDM ALFA Pardubice.

Dopravní politika EU usiluje o trvale udržitelnou, propojenou a především bezpečnou dopravu. Na téma bezpečnosti v dopravě a hlavně bezpečné jízdě na kole jsme se zaměřili i na výtvarné dílně, která byla součástí programu 19. ročníku pardubického kulturního festivalu Zrcadlo umění 2019. Děti si barvami na textil ozdobily svoji první reflexní vestičku či sportovní multifunkční šátek, který se bude hodit nejen při jízdě na kole po Pardubicích. Před prázdninami jsme také vzali vyvětrat naše velkoformátové puzzle Evropy.

Fotografie z akce naleznete v galerii, větší výběr potom na naší stránce na Facebooku.