00 800 67 89 10 11

08. duben 2019 08:00 - 30. září 2019 16:00 | Pardubice

Regionální setkání očima ambasadorů

Jaké bylo 3. regionální - pardubické - eTwinningové setkání pro aktivní i začínající eTwinnery? O tom píší abmasadorky a iniciátorky události Miroslava Filipi a Miroslava Borovcová.

Třetí regionální setkání učitelů pracujících v programu eTwinning


Regionální setkání v Pardubicích se letos uskutečnilo již potřetí, a to v úterý 2. 4. 2019 prostorách Magistrátu města Pardubice s účastí zástupce NSS paní Anety Psotové. Bylo uspořádáno ve spolupráci s pracovníky Europe Direct Pardubice, kteří  v úvodu krátce představili a nabídli svůj program pro školy. Podobně jako tomu bylo i v minulých letech, toto setkání nejenže vonělo jarem, ale bylo naplněno opravdovým zájmem posluchačů, učitelů základních i středních škol z regionu, tak i nakažlivým nadšením pro věc ze strany všech prezentujících.

Konkrétně naše poznání přijali a své inspirativní  a zároveň velmi úspěšné projekty na setkání přestavili Mgr. Milada Podalová (ZŠ SNP v Hradci Králové, projekt „healthyANDhappy“), Mgr. Vlastimil Špinka (ZŠ V. Havla v Poděbradech, projekt „5. slovanský sborník povídkový“), Mgr. Šárka Vítová (ZŠ Bodláka a Pampelišky ve Veliši, projekt „Coded legends“), Mgr. Renáta Koumarová (ZŠ a PŠ U Trojice v Havlíčkově Brodu, projekty „The World in the Shapes“ a „Malované písničky“), Mgr. Michal Přibyl a Mgr. Ondřej Sitka (ZŠ TGM v Borohrádku, projekt „HeartHeroes“) a Mgr. Kateřina Opočenská (ZŠ T.G. Masaryka v Kutné Hoře, projekt „Be a Buddy, not a Bully!“).

Každý z těchto projektů je originální a zpracovává jiné téma, takže tato „přehlídka“ byla praktickým důkazem nejen toho, jak rozmanitě a bohatě lze na eTwinning projektech pracovat, ale také toho, s jakým nasazením a nadšením jak ze strany učitelů, tak i ze strany žáků práce na těchto projektech probíhá. Patří jim za to velké uznání a  poděkování.

P.S. Články většinou nemívají postscriptum, ale proč ne? Myšlenka projektu „Heartheroes“ je tak velká a nakažlivá, jak můžete sami zjistit zde. Nemáte také chuť se zapojit?

Miroslava Filipi a Miroslava Borovcová, ambasadorky programu eTwinning