00 800 67 89 10 11

26. duben 2019 09:00 - 13:00 | Pardubice

DEN ZEMĚ 2019

Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. Oslava proběhně i na Pernštýnském náměstí v Pardubicích, a to 26. dubna!

Spolek neziskových organizací KONEP ve spolupráci s Pardubickým krajem a Europe Direct Pardubice pořádá další ročník oslav Dne Země na Pernštýnském náměstí, které proběhnou formou prezentace nestátních neziskových organizací působících v různých odvětvích v Pardubicích a okolí.

Den Země letos proběhne v pátek 26. dubna 2019 od 9:00 do 17:00 hodin.
V dopoledních hodinách bude program tradičně připraven pro školní kolektivy, v odpoledních hodinách bude vítána i široká veřejnost.

Den Země 2019 bude plný novinek - ať už půjde o odpolední program pro širokou veřejnost, nebo o úpravu konceptu celé akce. Připraveny opět budou hudební a taneční vystoupení. Na akci bude možné si zakoupit trdelník, medovinu, Kunětickou zmrzku, ovocné nápoje Milan Štainer, bio zeleninu nebo dřevěné výrobky od Martina Krále a mnoho dalšího. Součástí budou tradiční aktivity probíhající v rámci doprovodného programu na stáncích neziskových organizací. Spolupráci přislíbilo také například Východočeské muzeum Pardubice.
Tou největší novinkou bude zážitková hra "Najdi správnou neziskovku, aneb co mám dělat, když..." Hra bude určena pro žáky od 3. třídy, dále pro studenty i dospělé. Více informací naleznete na webu hl. organizátora celé akce.

Pestrý program na našem stánku, Europe Direct Pardubice, bude k dispozici od 9:00 do 13:00 hodin.
Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Europe Direct Pardubice je spoluorganizátorem této akce.

9. ročník Dne Země přilákal během dopoledne více jak 900 žáků. Více informací o proběhlé akci naleznete například na webu Pardubice ŽIVĚ nebo našem Facebooku, kde jsme zveřejnili i více fotografií z našeho eurokoutku.


Pozvánka na Den Země 2019
Program Dne Země 2019 v Pardubicích
Možnost parkování u akce
Plánek pro rozmístění stánků