00 800 67 89 10 11

01. duben 2019 13:00 - 16:00 | Pardubice

JUNIORSKÝ MARATON 2019

Pardubický park Na Špici opět přivítá další ročník běžeckého závodu pro střední školy!

23. ročník Juniorského maratonu je štafetový závod určený pro střední školy. Družstvo složené z 10 členů překonává maratonskou trať (42,125 km). Každý student zaběhne 4,2 km a celé družstvo se společnými silami snaží dorazit do cíle dříve než soupeři.

Ze semifinálových kol postoupí nejlepší týmy do finále, které se bude konat v rámci prestižního mezinárodního Volkswagen Maratonu Praha 5. května 2019!

Svým rozsahem se Juniorský maraton stal největším běžeckým závodem pro střední školy v ČR. Účast v závodu je zcela zdarma.

Zajímá Vás více informací? Neváhejte navštívit webové stránky hlavního organizátora akce. Partnerem akce v regionu Pardubice je informační středisko Evropské unie Europe Direct Pardubice.

Pardubice odstartují krajská semifinálová kola dne 1. 4. 2019 ve 12:00 hodin. 

Pro závodníky i návštěvníky akce bude připraven doprovodný program ve stánku Europe Direct Pardubice - kvízy, info pro studenty i pedagogy, nabídka brožur, drobné propagační předměty.

Těšíme se na Vaši návštěvu.Pardubický park Na Špici včera - 1. dubna - hostil 23. ročník skvělého největšího běžeckého závodu pro střední školy v České republice - Juniorský maraton - Běžíme pro Evropu.

Organizátoři měli objednané jako vždy skvělé počasí a super atmosféru! Přihlásilo se 19 týmů, které odvedly neuvěřitelné sportovní výkony. Ukázaly také smysl pro humor, který byl znát už z názvů týmů např. "Utíkej Foreste, utíkej!" nebo "Laňky pana Kaššeho".

Díky všem, kteří přišli a zavítali i na náš stánek. Děkujeme organizátorům za spolupráci a gratulujeme výhercům i všem zúčastněným!
#juniroskymaraton