00 800 67 89 10 11

05. říjen 2018 16:00 - 00:00 | Pardubice

NOC VĚDCŮ 2018

Univerzita Pardubice a její fakulty se v pátek 5. října 2018 již pošesté připojí k celoevropské Noci vědců. Zveme všechny zájemce bez rozdílu věku na noc plnou vědy, techniky a objevování jinak utajených zákoutí univerzitního kampusu.

EUROPE DIRECT Pardubice se opět zapojí do celoevropské noci vědců. Naše stanoviště naleznete
jak v univerzitním kampusu (16:00-22:00), tak na Hvězdárně barona Artura Krause DMM ALFA Pardubice (19:00-24:00).

Během večera 5. 10. 2018 čeká návštěvníky Noci vědců opravdu pestrá vědecká jízda. Bohatý populárně-naučný program připravilo všech 7 fakult Univerzity Pardubice. Program, v němž se návštěvnící pobaví vědou a poznáváním, začíná v 16 hodin a potrvá v univerzitním kampusu v Polabinách až do 22 hodin.

Letos se můžete těšit na prostory budovy Fakulty chemicko - technologické v univerzitním kampusu v Polabinách, které se otevřou všem zájemcům a nechají je nahlédnout do tajů vědy.

V 18:00 hodin je navíc připravena v učebně HA - C1 vědecká show Michaela Londesborougha. REZEVUJTE SI své místo včas!

Michael Londesborough je britský vědec, který působí v České republice od roku 2002 a který se zaměřuje na zpřístupňování vědy široké veřejnosti. Ve svojí vědecké show poutavým způsobem vysvětlí, že věda nemusí být ani zdaleka nudná, boří tradičně vnímané hranice mezi přírodovědnými předměty a na vědeckém příběhu ukazuje, že přírodu i život je nutné vnímat v souvislostech.


Co je zvuk ? Jak vzniká a jak se šíří? Co je hudba? Jak se zaznamenává a proč ji máme rádi? Na tyto otázky odpoví známý popularizátor vědy Dr. Michael LONDESBOROUGH. Můžete si vychutnat hudební ukázky a díky mnoha Michaelovým pokusům proniknout do tajů zvuku. Pořad, který vaše vnímání hudby rozšíří o další dimenzi.


Na co dalšího se můžete na letošní Noci vědců těšit?


    chemické laboratoře dokořán ∙ GAMABETA – měření radioaktivního záření
    virtuální realita a umělá inteligence
    dopravní a ekonomické
    kvízy
    drony
    letecký simulátor
    truck simulátor
    pomůcky pro hendikepované
    výtvarná dílna
    robotika a automatizace

Podívejte se na video z loňského ročníku a  fotogalerii  a zapište si datum konání toho letošního do kalendáře.

Vše o Noci vědců a organizátorech napříč celou ČR se dozvíte na oficiálním webu Noci vědců.

Vstup na akci je zdarma.

Další informace naleznete na webových stránkách Univerzity Pardubice.


I letošní ročník Noci vědců se velice vydařil. Byla to krásná pestrá vědecká jízda - a to jak na Univerzitě Pardubice, tak na Hvězdárně barona Artura Krause DDM ALFA Pardubice. Více fotografií z akce naleznete jak na Timeline, tak také ve fotoalbu na našem Facebooku.