00 800 67 89 10 11

08. září 2018 13:00 - 17:00 | Pardubice

EVROPSKÝ DEN KONÍ 2018

Čtvrtý ročník oslav Evropské sítě koňských měst - EURO EQUUS na Dostihovém závodišti Pardubice.

8. září 2018 se bude na Dostihovém závodišti Pardubice v době od 13:00 do 17:00 hodin konat Evropský den koní.

Pro malé i velké návštěvníky bude připraven bohatý program. Jedním z hlavních lákadel dne je IV. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Tento dostih bude podpořen sdružením EURO EQUUS.

Pro nejmenší bude připraven oblíbený miniparkur, výtvarná dílna, skládání velkoformátového puzzle, vědomostní soutěže, hod podkovou a mnoho další zábavy. Dospělí jistě ocení možnost ochutnávky regionálních produktů a výrobků z evropských partnerských měst sdružení EURO EQUUS či využijí soutěže pro dospělé o zajímavé ceny.

Informační středisko Europe Direct Pardubice je partnerem akce a spoluorganizátorem doprovodného programu pro děti i dospělé s evropskou koňskou tematikou.

Evropská síť koňských měst EURO EQUUS je neziskovou organizací, kterou 3. května 2005 založila čtyři evropská města s hlubokou dostihovou tradicí nebo tradicí chovu koní – belgický Waregem, Pardubice, španělský Jerez de la Frontera a portugalská Golega. Od roku 2015 je nově přistupujícím členem polská Vratislav.

Asociace usiluje o propagaci a další rozvoj kulturního dědictví chovu koní. Základem úspěchu je intenzivní spolupráce členských měst v řadě "koňařských" aktivit – vzájemný kontakt mezi různými evropskými regiony, které pojí kladný vztah ke koním, pomůže asociaci vybudovat v Evropě pevné kulturní, sociální a ekonomické hodnoty. Euro Equus hodlá chránit a rozvíjet "koňařské regiony" a tím zajistit zachování evropského dědictví koní, podpořit podnikání prostřednictvím výcvikových středisek a zkušeností odborníků z oblasti jezdectví.

EURO EQUUS je přístupná novým členům ve dvou kategoriích. Města zemí Evropské unie, pro něž mají koně ze sociálního a ekonomického hlediska velký význam, mají možnost zařadit se mezi řádné členy asociace. Města ze zemí, které nejsou členy unie, mohou využít přidruženého členství.

Důležitost asociace Euro Equus spočívá zejména v možnosti výměny zkušeností a nabytí užitečných znalostí mezi členskými městy. V neposlední řadě umožní členům připravit výcvikové projekty nebo organizovat výstavy, závody a řadu dalších akcí. Například výstavy koní, kde by se vedle starokladrubského plemene mohli předvést andalúzští koně, nedávno obnovené plemeno vlámských koní, lipicáni či portugalští lusitánové, by byly zřejmě celosvětovou raritou.

Sídlem asociace je španělské město Jerez de la Frontera. Angličtina je jak úředním, tak pracovním jazykem asociace.


Více informací o Evropské síti koňských měst EURO EQUUS naleznete na webových stránkách asociace.