00 800 67 89 10 11

18. srpen 2018 09:00 - 18:00 | Pardubice

FESTIVAL CHUTÍ, VŮNÍ A ŘEMESEL 2018

Prezentace držitelů značek regionálních produktů.

V sobotu 18. srpna 2018 přivítá pardubický zámek všechny milovníky dobrého jídla, pití i řemeslných výrobků na třetím ročníku Festivalu chutí, vůní a řemesel.

Na návštěvníky čeká bohatá nabídka regionálních produktů Kraje Pernštejnů, Železných hor a dalších 10 regionálních značek certifikovaných Asociací regionálních značek. Širokou nabídkou produktů návštěvníky provede zkušený moderátor v rámci tří stánkových workshopů. Dozvíte se mnoho zajímavého nejen o nabízeném sortimentu pochutin a řemeslných výrobků, ale i o regionálních producentech a jejich práci.

Chybět nebude ani bohatý celodenní kulturní program, zahrají kapely Tygroo (Drum'n'Brass / Klezmer-Funk), Trdlo (Folk-folklór) a Alchymie (Post-folk). O odpolední zábavu se postarají již tradičně Paleťáci se svou divadelní improvizací. A navíc, po celý den budou pro návštěvníky všech věkových kategorií připraveny i workshopy, tvořivé dílny a zábavné kvízy.

O organizaci letošního ročníku festivalu se postaral spolek Pardubicko – Perníkové srdce Čech a vstupné na festival je i letos zdarma.

Program festivalu bude na pardubickém zámku probíhat v sobotu 18. srpna od 9 do 18 hodin, tedy ve stejný čas, jako Sportovní park Pardubice v parku Na Špici. Obě tyto akce se skvěle doplňují a tak nezbývá, než si na sobotu naplánovat celodenní výlet do Pardubic, zasportovat si, užít si zábavu a ochutnat i něco dobrého z regionálních produktů.

Kvalita potravin v EU je neustále živým tématem. Na Festivalu chutí, vůní a řemesel však o kvalitu není nouze. Většina producentů se totiž může pochlubit také evropskými značkami kvality potravin - např. Zaručená tradiční specialita, Chráněné označení původu, Chráněné zeměpisné označení či Bio v EU.

Na zámeckých valech budete opět moci potkat náš stánek Europe Direct Pardubice s praktickými brožurami, ale tentokrát také s výtvarnou dílnou pod širým nebem. Malovat budeme na multifunkční šátky. Součástí budou rovněž oblíbené kvízy, omalovánky i velkoformátové puzzle Evropy.

Více o programu a novinkách k festivalu najdete na Facebooku akce.


Děkujeme všem, kteří dorazili na zámecké valy do našeho eurokoutku. Krásné počasí přispělo ke skvělé atmosféře, která na festivalu panovala celý den. Na programu dne u nás tentokrát byla výtvarná dílna spočívající v malování na multi-funkční šátky, které jsou - nejen v létě - prima doplňkem pro cestování i aktivní trávení volného času. Součástí aktivit byla rovněž nabídka praktických brožur a informací o aktuálním dění v EU, dále propagace nadcházejících akcí i probíhající velké letní fotosoutěže. Těšíte se na další ročník? My určitě ano!

Fotografie k akci naleznete také na našem Facebooku.