00 800 67 89 10 11

11. duben 2023 00:01 - 01. prosinec 2023 23:59 | České Budějovice

Hledáme umělce!

Využijte jedinečnou možnost reprezentovat České Budějovice na festivalu “Les Arts en Balade” 2024 v Clermont-Ferrand (Francie).

Koho hledáme

  • malíře, kreslíře, grafiky, sochaře atd….

Jaké podmínky musí umělecké dílo splňovat

  • Kreativitě se meze nekladou, obzvlášť když jde o umění. Jedinou podmínkou je, aby bylo dílo nenáročné na transport. 

Kolik mě to bude stát?

  •  O cestu, ubytování a výstavní plochu na místě se postaráme my!

O festivalu

V roce 2023 se koná již 28 ročník velmi oblíbeného festivalu “Les Arts en Balade”, který podporuje tvorbu místních umělců z Clermont-Ferrand (Francie). Třídenní akce, která se koná každý rok na jaře, představuje pro místní umělce a několik hostů výjimečnou příležitost předvést svou tvorbu, otevřít svůj ateliér a setkat se s publikem.

Minulého ročníku se účastnilo 180 umělců, kteří svá díla vystavovali na 103 různých místech ve městě Clermont-Ferrand (studia, prázdné obchody, hotely, byty, obchody…) a 36 000 návštěvníků, vybavených podrobnou mapou, se procházelo po městě, aby se s nimi setkali, obdivovali jejich díla, hovořili s nimi a někdy od nich dokonce umělecká díla nakupovali.

Ve spolupráci s EUROPE DIRECT Clermont Puy-de-Dôme vybíráme během letošního ročníku 3 umělce z Českých Budějovic a okolí, kteří se formou fotografií svého díla budou prezentovat na tomto festivalu v roce 2023 (26. - 29. 5. 2023) a místní návštěvníci z těchto tří umělců vyberou jednoho, který se zúčastní festivalu v roce 2024 osobně!  

Proč tam má být zástupce z Českých Budějovic a okolí?

Jistě jste zaznamenali, že jsou České Budějovice kandidátem na titul Evropské hlavní město kultury 2028. Tento titul propůjčuje Evropská unie vždy 2-3 evropským městům a právě francouzský Clermont-Ferrand je stejně jako České Budějovice kandidátem na udělení tohoto titulu v roce 2028. A právě tento společný cíl je základem spolupráce středisek EUROPE DIRECT České Budějovice a EUROPE DIRECT Clermont Puy-de-Dôme, které tímto chtějí podpořit kandidaturu obou měst. 

Jak bude probíhat výběr reprezentujícího umělce a jeho díla? 

Výběr bude rozdělen do dvou kol.

1. kolo: V prvním kole vybere porota z české strany 3 umělce ze všech přihlášených, na základě zaslaných fotografií a přihlášek. 

2. kolo:  V následujícím druhém kole budou tito 3 umělci prezentováni svými fotografiemi na festivalu “Les Arts en Balade” 2023 (26. - 29. 5. 2023). Z těchto umělců vyberou návštěvníci festivalu jednoho, který bude mít možnost vystavovat své dílo osobně na festivalu “Les Arts en Balade” v roce 2024


Přihlašování bylo již ukončeno! Děkujeme všem přihlášeným.