00 800 67 89 10 11

Akce a události

V této části naleznete některé zajímavé odkazy na informace z různých oblastí, na něž se zaměřuje vědecká, odborná, vzdělávací a společenská činnost Evropské unie a EUROPE DIRECT.

Jak nenaletět na dovolené?

02.05.2019 15:00 | Plzeň

Na co si dát pozor při výběru dovolené? Co dělat a kdo vám pomůže, když je něco špatně? Jaká máte práva při zrušení či zpoždění letu a při problémech se zavazadly? na tyto a další otázky Vám...

Banát - cesta proti proudu času

14.05.2019 17:00 | Kroměříž

Již 190 let žijí nad Dunajskou soutěskou v Rumunsku čeští krajané, kteří si až do dnešních dnů uchovali svůj jazyk, kulturu a zvyky. Tato unikátní komunita je stále více ohrožována globalizací a tlaky...

Je nám líto, ale nenašli jsme žádné články…

Novinky z EU

Podívejte se, jaké akce momentálně probíhají a co se právě děje v Evropské unii.

Rozpočet EU na období 2021–2027: Komise vítá souhlas Parlamentu s programem InvestEU

Evropská komise | 18.04.2019
Program se zaměří na investice ve čtyřech hlavních oblastech: udržitelná infrastruktura, výzkum, inovace a digitalizace, malé a střední podniky a sociální investice a dovednosti. Spolu s fondem vznikne i poradenské centrum, jež bude poskytovat cílenou podporu předkladatelům projektů, a internetový portál, na němž bude k dispozici databáze projektů připravených k realizaci.
Více

Unie kapitálových trhů: Evropský parlament podpořil klíčová opatření pro růst a zaměstnanost

Evropská komise | 18.04.2019
EU se opět o něco přiblížila dokončení unie kapitálových trhů. Díky tomu, že již bylo schváleno 11 z 13 návrhů, se unie kapitálových trhů stane skutečnou hybnou silou investic na jednotném trhu. Podnikům v Evropě bude poskytovat dodatečné zdroje financování a občanům nabídne více příležitostí spoření pro budoucnost. 
Více

Reforma autorského práva je v cíli: Komise vítá schválení modernizovaných pravidel, která odpovídají potřebám digitální společnosti

Evropská komise | 16.04.2019
Po dvou a půl letech vyjednávání byla schválena nová směrnice o autorském právu. Posílí kvalitní žurnalistiku v EU a poskytne lepší ochranu evropským tvůrcům a interpretům. Uživatelé se budou moci spolehnout na nové předpisy, díky nimž bude možné na platformách legálně nahrávat obsah chráněný autorským právem. Získají také silnější záruky spojené se svobodou projevu při nahrávání videí, jejichž součástí je obsah držitelů práv (tj. memů nebo parodií).
Více

Komise zahajuje diskusi o efektivnějším rozhodování v oblasti sociální politiky EU

Evropská komise | 16.04.2019
Ve většině oblastí sociální politiky, v nichž má EU pravomoc, se již hlasuje kvalifikovanou většinou. V některých však přetrvává jednomyslnost, což vede k nerovnoměrnému rozvoji legislativy v sociální oblasti. Snahou je mj. posílení role Evropského parlamentu, který, přestože zastupuje občany, má často velmi slabou roli.
Více

Obchod mezi EU a USA: Komise vítá, že Rada dala zelenou k zahájení jednání se Spojenými státy

Evropská komise | 16.04.2019
Schválené mandáty se týkají dvou možných dohod s USA. První, která by mohla být striktně zaměřená na průmyslové zboží s výjimkou zemědělských produktů, a druhé, zaměřené na posuzování shody, díky níž bude pro společnosti snazší doložit, že jejich výrobky splňují technické požadavky na obou stranách Atlantiku.
Více