00 800 67 89 10 11

27. září 2019 16:00 - 23:55 | Pardubice

Noc vědců 2019: Šetrně k planetě

Celorepubliková vědecko-popularizační akce, která zapojuje všechny lidi do inspirujícího prostředí vědy. Návštěvníci si hrají, poznávají, zkoušejí a snaží se pochopit a objevovat tento fascinující svět.

Noc vědců - to je minimálně 5 hodin chytré zábavy! Tu letos zažijete 27. září 2019.

Noc vědců je celorepubliková vědecko-popularizační akce, která zapojuje všechny lidi do inspirujícího prostředí vědy. Návštěvníci si hrají, poznávají, zkoušejí a snaží se pochopit a objevovat tento fascinující svět. Letošní ročník se bude tematicky věnovat ekologii, motto proto zní "Šetrně k planetě".

Noc vědců - to je jedna noc v roce, na kterou nezapomenete!

Vždy na přelomu září a října se na jeden večer otevřou brány vědeckých institucí a univerzit a blíže představují vědce a důležitost jejich práce pro naši společnost.

Noc vědců - to jsou tradice, desítky zapojených měst a desetitisíce návštěvníků.

V České republice se Noc vědců koná už od roku 2005 a neustále se rozšiřuje do dalších měst. Chytré zábavě se meze nekladou a tak není divu, že získává na popularitě, baví totiž ty nejmenší i dospělé.

Zatím poslední ročník Noci vědců proběhl 5. 10. 2018 na více než 30 místech České republiky. Zaznamenal rekordní návštěvnost 60 000 návštěvníků.

I my - z Europe Direct Pardubice - se na vás budeme těšit s bohatým doprovodným programem na pardubické Noci vědců 2019! Stanoviště budeme mít nejen na Hvězdárně barona Artura Krause, ale také na Univerzitě Pardubice!