00 800 67 89 10 11

01. červenec 2019 15:00 - 03. červenec 2019 13:00 | Olomouc

Rozhoduj o Evropě: začínáme

Nový ročník Rozhoduj o Evropě zahájí v Olomouci setkání mládeže z Česka a Slovenska.

Od 1. do 3. července proběhne v blízkosti Olomouce mezinárodní setkání mládeže z České republiky a Slovenska. Za účasti 20 mladých lidí tak dojde k zahájení dalšího ročníku projektu “Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky”.

Pro účastníky je připraven bohatý a různorodý program. Mladí lidé budou mít možnost diskutovat se zajímavými hosty a během různých aktivit se dozví mnoho nového nejenom o Evropské unii, ale společně se také ohlédnou za 15 lety členství našich zemí v EU. Zároveň se blíže seznámí i s Olomoucí a její bohatou historií prostřednictvím mobilní aplikace a navštíví řadu zajímavých míst v centru města.

Celý projekt bude pokračovat se začátkem nového školního roku a zakončen pak bude v březnu příštího roku.

Projekt je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS a Výzkumným centrem Slovenské společnosti pro zahraniční politiku ve spolupráci s Centrem pro Evropskou politiku (Bratislava), Odborem komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR a Zastoupením Evropské komise v ČR. Mezi partnery projektu patří také informační síť Europe Direct Česká republika.

Více informací k projektu naleznete na webu: rozhodujoevrope.cz