00 800 67 89 10 11

12. březen 2019 13:15 - 14:45 | Olomouc

Café Evropa v Olomouci

Legenda o zakřivených banánech a jiné mýty – jak (ne)učit o EU?

Češi patří v Evropské unii mezi největší euroskeptiky. Obzvlášť v dnešní post faktické době stojíme před nelehkou úlohou informovat a být informován o EU. Denně nás obklopuje množství informací a není lehké se v jejich původu vyznat. Hoaxy a fake news se skrze internet a sociální sítě dokáží velmi rychle šířit a vyvolat tak horlivou diskuzi o EU a našem místě v ní, která není vždy založená na faktech. I z tohoto důvodu se tak o unii u nás diskutuje hlavně emotivně.

Proč nejsme vždy racionální? Proč věříme mýtům, hoaxům a fake news? Co se s tím dá dělat? Jak se můžeme v dnešní době zorientovat v množství informací? Co znamená kriticky myslet? Jakým způsobem komunikovat o EU v nejvíce euroskeptickém členském státě EU? Jak o EU správně informovat a zaujmout?


Na tyto a další otázky odpoví přednáška s názvem Legenda o zakřivených banánech a jiné mýty – jak (ne)učit o EU?, kterou  vás provede vedoucí komunikačního oddělení Evropská komise v ČR, Petr Zsapka. Následně na ni naváže diskuse s dalšími hosty.

Kdy: v úterý 12. března 2019 | 13:15 – 14:45

Kde: Pedagogická fakulta UPOL, učebna P33B (Žižkovo náměstí 5)

Na debatě bude dán prostor i divákům a bude k dispozici káva, čaj a drobné občerstvení. 

Registrovat na akci se můžete zde: bit.ly/CafeEOlomouc2 (registrace není závazná a slouží pouze k organizačním účelům)

 

Akci pořádají: Evropská komise v ČR, Kancelář Evropského parlamentu a EUROPEUM Institute for European Policy ve spolupráci s Europe Direct Olomouc a Eurocentrum Olomouc.