00 800 67 89 10 11

28. únor 2019 11:00 - 13:30 | Olomouc

Fake news a evrorpské volby 2019

Fake news v kontextu voleb do Evropského parlamentu: Jak se orientovat mezi dezinformacemi a pravdou?

fake news slýcháme v posledních letech stále častěji. V dnešní době je jednoduché šířit svůj názor, diskutovat díky sociálním médiím s dalšími lidmi, a především dohledat si a čerpat informace prakticky na libovolné téma. Také z toho důvodu se ve velkém daří i falešným zprávám, a to i přes značné úsilí tyto zprávy vyvracet a omezit.

Při letmém pohledu na zprávy týkající se Evropské unie a jejich institucí vidíme, že negativní titulky vysoce převyšují ty pozitivní. Proč tomu tak ale je? Je to proto, že takové zprávy skutečně převažují nebo proto, že ty dobré nestojí za zmínku? Do jaké míry se my sami uzavíráme v názorových bublinách vytvořených lidmi a médii se stejným názorem? A jakou roli by mohly falešné zprávy hrát během voleb do Evropského parlamentu v květnu 2019?

Pokud chcete znát odpovědi na tyto a mnohé další podobné otázky, zúčastněte se ve čtvrtek 28. února 2019 debaty s názvem Fake news v kontextu voleb do Evropského parlamentu: Jak se orientovat mezi dezinformacemi a pravdou? Ta se bude konat od 11:00 na Katedře politologie a Evropských studií (Učebna Václava Havla, Křížkovského 12, 771 80 Olomouc).  


Pozvání do debaty přijali 

  • Jaromír Štětina, člen EPP frakce Evropského parlamentu, novinářspisovatel 
  • Veronika ŠpalkováEvropské hodnoty 

Organizátorem akce je Informační kancelář Evropského parlamentu v ČR. Více informací a registraci na debatu naleznete zde