00 800 67 89 10 11

26. únor 2019 16:00 - 18:00 | Jihlava

Debata Café Evropa v Třebíči

Tentokrát se uskuteční debatní podvečer s názvem Zákaz kelímků a brček – konec doby plastové?. Přijďte s námi posedět v rámci formátu debat Café Evropa v regionech, které pořádá Evropská komise v ČR a EUROPEUM Institute for European Policy ve spolupráci s Europe Direct Jihlava.

Znečištění životního prostředí plasty se stává rok od roku větším problémem, a i přes značnou iniciativu různých organizací se nedaří zamezit poškozování životního prostředí. Na konci října loňského roku hlasoval Evropský parlament o návrhu Evropské komise na redukci nejrozšířenějšího odpadu v oceánech, tedy jednorázových plastových výrobků, jakými jsou například lahve a víčka, nedopalky, tyčinky z vatových tyčinek do uší, igelitky, plastové příbory či obaly od chipsů a sladkostí. Tento návrh byl přijat a od roku 2021 některé z těchto plastů mají být dokonce zakázány úplně, např. plastové příbory, talíře, míchátka a plastové tyčky k balónkům.

Jaký může mít zákaz některých jednorázových plastů vliv na náš každodenní život? Jak se k tomu postaví společnosti vyrábějící plastové materiály? Nejen o tom můžete v Třebíči debatovat s našimi hosty.

Pozvání přijali:

  • Ivan Brezina, novinář a kritik environmentalismu, MF Dnes
  • Jan Freidinger, vedoucí kampaně, Greenpeace ČR

Moderuje:

  • Martin Vokálek, Institut pro evropskou politiku EUROPEUM

Na debatě bude dán prostor i Vám divákům a bude k dispozici káva, čaj a drobné občerstvení.


26. 2. 2019 | 16:00 | kavárna Kozlovna

Znojemská 29, Třebíč


Pro více informací navštivte facebookovou událost

Těšíme se na Vaši účast!