00 800 67 89 10 11

11. prosinec 2018 14:00 - 16:00 | Plzeň

Budoucnost evropských fondů

Přijďte s námi posedět v rámci formátu debat Café Evropa v regionech, které pořádá Evropská komise v ČR a EUROPEUM Institute for European Policy ve spolupráci s Europe Direct Plzeň, Plzeňský kraj, Plzeň - oficiální stránky města a Eurocentrum Plzeň.

Hosty debaty v Plzni budou: 
• Marc Lemaître – generální ředitel European Commission DG REGIO, Evropská komise
• Josef Bernard – hejtman Plzeňský kraj
Martin Baxa – primátor města Plzně (Plzeň - oficiální stránky města)

Moderátorem debaty bude Petr Osvald, bývalý předseda české národní delegace v Evropském výboru regionů.

Na debatě bude dán prostor i Vám divákům a bude k dispozici káva, čaj a drobné občerstvení. Diskuze bude probíhat v českém jazyce a tlumočení z a do anglického jazyka bude k dispozici. 

S jakými překážkami se setkávají žadatelé v Plzeňském kraji? Jak tyto překážky co nejlépe překonat a jak lze čerpat efektivněji? Z jakých projektů a postupů si lze brát pozitivní příklad při snaze o čerpání dotací? Co stojí za procesem rozdělení prostředků mezi členské státy a jednotlivé regiony či města? Jakým způsobem a do jaké míry mohou regiony a Česká republika do tohoto procesu zasahovat? Umíme v Česku efektivně využívat dostupné prostředky kohézní politiky? Jak si stojíme v čerpání evropských peněz ve srovnání s ostatními státy EU? Jaké státy jsou v čerpání dotací nejefektivnější a proč? Jak budou vypadat evropské fondy a kohézní politika v příštích letech? A jaké budou priority EU v rámci evropského rozpočtu po roce 2020? 

Nejen o tom můžete v Plzni debatovat s našimi hosty. Budeme se těšit na Vaši účast!

Registrace slouží pouze k organizačním účelům a není závazná. Budeme velice rádi za její vyplnění zde: bit.ly/CafeEPlzen2, které Vám zabere zhruba minutu Vašeho času.