00 800 67 89 10 11

19. listopad 2018 11:15 - 13:00 | Olomouc

Café Evropa: Svoboda slova a médií

Přijďte s námi posedět v rámci formátu debat Café Evropa v regionech a diskutovat o tématech nanejvýš aktuálních. Olomoucká debata bude věnována Svobodě slova a médií.

Je svoboda slova v České republice omezována? Jak stát může chránit novináře a je tato ochrana dostatečná? Můžeme očekávat, že vývoj situace a změny politických poměrů na Slovensku ovlivní i české veřejné prostředí? Jakými prostředky jsou obyvatelé schopni si udržet garantované svobody? A kam může celá vyhrocená situace dospět v budoucnu?

Nejen o tom můžete v Olomouci debatovat s pozvanými hosty: Adamem Černým (předseda Syndikátu novinářů České republiky, člen výboru platformy Svobodu Médiím) a Lenkou Waschkovou Císařovou (proděkanka pro vnější vztahy, Fakulta sociálních studií MU). 

Kdy: 19. listopadu 2018 | 11:15 -13:00

Kde: Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci (Žižkovo nám. 5, 771 40 Olomouc)

V rámci debaty bude k dispozici káva, čaj a drobné občerstvení. 

Vstup na akci je volný. Rádi bychom však požádali účastníky o vyplnění registrace, která slouží pouze k organizačním účelům a není závazná. Vyplnit ji můžete zde: bit.ly/CafeEOlomouc

Budeme se těšit na Vaši účast! 

Akci pro vás připravili: Zastoupení Evropské Komise v ČR, Informační kancelář Evropského Parlamentu v ČR, EUROPEUM Institute for European Policy ve spolupráci s Europe Direct Olomouc a Eurocentrum Olomouc.