00 800 67 89 10 11

07. listopad 2018 09:00 - 09. listopad 2018 18:00 | České Budějovice

Vzdělání a řemeslo

Největší prezentace a výstavní akce středních škol a učilišť v jižních Čechách s novinkami školního roku 2019/2020

Vzdělání a řemeslo je unikátní výstava určená zejména žákům 9. tříd a jejich rodičům. 

Školy prezentují své studijní a učební obory a nechybí ani nejvýznamnější zaměstnavatelé regionu. Přitomni jsou jak zástupci škol, tak pracovníci z poradenských středisek, jsou připraveni odpovídat na dotazy a pomáhat žákům tak, aby jim usnadnili rozhodnutí kam nastoupit po základní škole. Žáci 9. ročníků se můžou v reálu přesvědčit, co daná škola nabízí a přímo na místě se poradit se zástupci jednotlivých škol o možnostech studia i detailech přijímacího řízení.

Součástí výstavy Vzdělání a řemeslo bývá také  Veletrh fiktivních firem, který významně napomáhá rozvoji podnikatelských dovedností žáků, kteří si vyzkouší simulaci reálného podnikatelského prostředí v podmínkách tržního hospodářství. A také soutěží o hodnotné ceny.

Probíhá také bohatý doprovodný program. Na podiu probíhají módní přehlídky, přehlídky šperků, ukázky líčení, účesů a další prezentace prací studentů. A nechybí ani soutěže. 

Celá akce je za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Jihočeského kraje, Jihočeské hospodářské komory a pod záštitou ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana a hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské.