00 800 67 89 10 11

31. říjen 2018 18:00 - 21. listopad 2018 00:00 | Pardubice

Bonjour Pardubice!

Třítýdenní festival francouzské kultury aneb Francie přijíždí do Pardubic!

Francouzskou kulturou ožijí Pardubice od 31. 10. 2018 do 21. 11. 2018. Konat se bude první ročník festivalu Bonjour Pardubice!

Francouzská aliance ve spolupráci s partnery, mezi které patří i středisko Europe Direct Pardubice, připravila bohatý program pro všechny milovníky francouzské kultury. Připraveny jsou výstavy, tvůrčí workshopy, divadlo, hudba, dobré jídlo a pití.

Akcemi festivalu Vás pomyslně provede kohout. Proč právě kohout? Protože mezi státní symboly Francie patří Galský kohout. :)

Přijdťe ochutnat Francii všemi smysly!

A jak zní letošní oficiální pozvánka od Francouzské aliance Pardubice, která je hlavním organizátorem akce v regionu?


"Otevřete oči dokořán! Slyšíte? Je to kohoutí kokrhání! A ne kdejakého kohouta! Je to kohout francouzský! Ano, slyšíte dobře, je to zpěv Francie, která přijíždí do Pardubic! Toto ranní kokrhání křičí: “BONJOUR PARDUBICE !”
Sledujte kohouta, který Vám přináší třítýdenní festival vybavený neuvěřitelnými akcemi - jedny překvapivější než druhé, které vám představí francouzskou kulturu moderní a plnou energie."


Europe Direct Pardubice se zapojí do festivalu hned dvakrát.
Slavnostní vernisáží výstavy "ZROD ČESKOSLOVENSKÝCH LEGIÍ" 31. 10. 2018 v hale Turistického informačního centra Pardubice
a podruhé tvůrčí dílnou 19. 11. 2018, a to ve spolupráci s Tvojí dílnou a Ekocentrem PALETA - Natura park.


Více informací o celém festivalu naleznete na webové stránce Francouzské aliance a na jejich Facebooku.