00 800 67 89 10 11

05. listopad 2018 09:30 - 16:15 | Missing value for '5'

Rozhoduj o Evropě

Staň se na den tvůrcem evropské politiky

Chceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu? Chceš, aby byl Tvůj hlas v Evropě slyšet? To vše Ti nabízí nový ročník Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky!

Ostravský seminář projektu "Rozhoduj o Evropě - staň se na den tvůrcem evropské politiky" je určený žákům středních škol z Moravskoslezského kraje a bude se skládat ze 2 částí:
  • zjednodušená simulace Rady EU a Evropského parlamentu, 
  • debata s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života

Tři nejúspěšnější účastníci simulace Rady EU a Evropského parlamentu získají hodnotné ceny a nejlepší zástupci z obou institucí zároveň automaticky postoupí na čtyřdenní modelové zasedání institucí EU v Brně, které se uskuteční ve dnech 6. až 9. prosince 2018.

Účastníci mají hrazeno občerstvení i cestovné na regionální seminář.

K účasti je nutná registrace, kterou naleznete ZDEPočet míst na semináři je omezen!

Seminář je součástí projektu “Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky”. Během října a listopadu se v České republice a na Slovensku uskuteční jednodenní interaktivní semináře, na které naváže modelové zasedání institucí EU v Brně. Projekt je zaměřen na diskusi s mladými lidmi v České republice a na Slovensku o aktuálních evropských tématech a na jejich vzájemný dialog s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života.

Veškeré podrobnosti k akci naleznete na webu semináře, facebookové události či případně nás můžete kontaktovat na: akce@eutis.cz

KDE: Krajský úřad Moravskoslezského kraje, 28. října 117 Ostrava
KDY: 5.11. od 9:30

Projekt Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS ve spolupráci s Odborem komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR a Zastoupením Evropské komise v ČR. Partnery projektu jsou Konrad Adenauer Stiftung, Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží a Europe Direct Česká republika. Modelové zasedání institucí EU, kterým bude letošní ročník projektu zakončen, bylo podpořeno z programu Erasmus+ a je organizováno ve spolupráci s Centrem pre európsku politiku.