00 800 67 89 10 11

03. září 2018 09:00 - 09. září 2018 22:00 | Olomouc

Dny evropského dědictví v Olomouci

Koncerty, divadlo, debaty, filmové projekce, zpřístupněné památky či komentované prohlídky a mnoho dalších akcí nabídnou i letos již tradiční oslavy Dnů evropského dědictví v Olomouci.

Všichni účastníci se mohou těšit nejen na zpřístupnění olomouckých památek, institucí a zajímavých objektů, ale také na komentované prohlídky či procházky pozoruhodných míst se zajímavými osobnostmi. Přímo na Horním náměstí v Olomouci si budete moci vychutnat open air představení Moravského divadla Olomouc, sérii koncertů českých a slovenských interpretů nebo knižní trhy a další akce pro děti i dospělé. Milovníky filmu jistě potěší filmové projekce v Letním kině nebo oslavy 85. výročí kina Metropol, posledního klasického kina v Olomouci.

Středisko Europe Direct Olomouc společně s Eurocentrem Olomouc při této příležitosti pořádá dvě akce. První je veřejná debata s názvem Budoucnost EU – podpora kultury pro zachování demokratických hodnot, které se zúčastní europoslankyně Martina Dlabajová, náměstek primátora Olomouce Aleš Jakubec a odborník na evropské právo Václav Stehlík. Druhou akcí je výstava výtvarných prací žáků základních škol Olomouckého kraje, která nese název Kulturní rozmanitosti Evropy a je zároveň součástí eventů konaných v rámci Evropského roku kulturního dědictví #EuropeForCulture.

A jelikož je celý program Dnů evropského dědictví  opravdu bohatý, neváhejte a přijďte se podívat. Kulturní vyžití na 100% zaručeno!