00 800 67 89 10 11

26. září 2018 15:00 - 18:00 | Olomouc

SPEAK-DATING 2018

Koľko jezyków vosotros parlez?

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem,“ tak praví známé moudro. A kolik jich ovládáte vy? Přijďte to zjistit nebo se nám pochlubit! Neobvyklou a zábavnou formou si můžete procvičit své jazykové znalosti případně si vyzkoušet zcela nový cizí jazyk.

Společně tak v rámci 4. ročníku akce s názvem Speak-dating, kterou pořádá Vědecká knihovna v Olomouci, Europe Direct a Eurocentrum Olomouc, oslavíme Evropský den jazyků.

Ve středu 26. září 2018, v čase od 15 do 18 hodin na Horním náměstí, vám budou k dispozici lektoři, se kterými si můžete popovídat v jejich rodné řeči nebo se naučit pár frází. Na výběr bude hned několik evropských jazyků: angličtina, němčina, španělština, francouzština, italština, ruština, nizozemština, polština, slovenština, maďarština, řečtina a čeština pro cizince.

Profesionální učitelé či rodilí mluvčí vás za snahu dokonce i odmění, a to poukázkou na kávu či nealko nápoj zdarma. Zároveň tři účastníci, kteří si vyzkouší alespoň tři jazyky a budou mít štěstí při slosování, získají knižní poukázku.

Součástí programu bude mimo jiné jazykový kvíz, kolo štěstí, fotokoutek, prohlídky historického centra města v cizím jazyce či dětský koutek pro nejmenší. Také v kině Metropol bude probíhat projekce filmů v originálním znění doprovázeném českými titulky za zvýhodněné vstupné.  

...Tak kdo si přijde pokecat?