00 800 67 89 10 11

22. červen 2018 09:00 - 17:00 | Pardubice

DEN DOBROVOLNICTVÍ

"Být dobrovolník se nosí."

Přijďte zjistit na vlastní kůži, co vše znamená termín #dobrovolnictvi. Co může být považováno za dobrovolnictví a jak se takovým dobrodincem můžete stát? Poznejte své možnosti v Pardubickém kraji a vyčarujte potřebným úsměv na tváři.

V pátek 22. 6. 2018 se uskuteční již 3. ročník Dne dobrovolnictví Pardubického kraje. Kde? Na třídě Míru v Pardubicích (u OC Magnum).

Akce bude věnována prezentaci dobrovolnických center Pardubického kraje a Rodinných pasů. Událost proběhne pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly.

Pódiový i další program naleznete v přiloženém letáčku.

EUROPE DIRECT Pardubice nebude na akci rozhodně chybět. Přijďte se dozvědět více o možnostech dobrovolnictví v Evropě. Znáte třeba Evropskou dobrovolnou službu, Evropský den solidarity a další?

Přijďte si zasoutěžit  o drobné odměny a dozvědět se více o evropských možnostech nejen prostřednictvím vědomostních či zábavných kvízů.

Kromě tématu dobrovolnictví otevřeme i otázku cestování a práv cestujících.

Těšíme se na Vás!


Bohatý program i přes aprílové počasí přivítal celou řadu příznivců dobrovolnictví, ať už u nás či v zahraničí. V Pardubicích se konal totiž Den dobrovolnictví Pardubického kraje. Představila se celá řada neziskových organizací, nechyběl ani pestrý doprovodný program pro všechny věkové kategorie - na své si v dopoledních hodinách přišly hlavně děti. Už ráno při zahájení ale příjemně překvapila hudební kapela ze ZUŠ Přelouč. Odpoledne patřilo i studentům či seniorům. Úspěch měli zejména žáci ze ZUŠ Pardubice-Havlíčkova, kteří zazářili s filmovými melodiemi v podání hudebního oboru - dechového souboru.
Motto dne bylo: Být dobrovolník se nosí!
Organizátory i partnery akce jste hravě mohli poznat podle triček s tímto mottem. :)

Děkujeme všem, kteří zavítali na náš stánek a dozvěděli se více o možnostech dobrovolnictví v Evropě. Byli jste skvělí!