00 800 67 89 10 11

14. červen 2018 10:00 - 16. červen 2018 23:00 | Pardubice

ZRCADLO UMĚNÍ 2018

Městské slavnosti Pardubice - město zpívá, maluje a tančí, muzicíruje a hraje divadlo.

Pardubice se znovu stanou zrcadlem amatérského umění

V polovině června dostane v centru Pardubic znovu prostor amatérská kultura města. Jarní část městských slavností s názvem Zrcadlo umění tradičně představí nadšené jednotlivce i soubory a potěší věrné diváky i náhodné kolemjdoucí. Město nabídne řadu osvědčených i nových prostor k prezentaci umění tanečního, divadelního, hudebního i výtvarného!

Ve čtvrtek 14. června slavnosti zahájí oblíbené vypouštění balónků, a to v 10 hodin na Pernštýnském náměstí. Na témže místě potěší nejen děti pardubická skupina Mixle v Piksle a Vědecko- technický jarmark pardubické univerzity. Děti se budou moci zapojit také do výtvarných dílen.

V pátek se program přesune především na třídu Míru, kde se dopoledne uskuteční výtvarná akce zaměřená na prvorepublikové umění s názvem Tvoříme na bulváru. Třída Míru se v tento den také promění v taneční parket a od rána do večera se zde budou prezentovat pardubické taneční soubory. Hudba bude v pátek znít z Machoňovy pasáže, a odpoledne také ze zámku či z Tyršových sadů – zámek ožije hudbou (nejen dětských) pěveckých sborů, u kavárny v sadech budou hrát hudebníci z pardubické konzervatoře Trio Random.

Nenechte si ujít ani sobotní koncerty na Pernštýnském náměstí, kde zazní hardrockové, jazzové, swingové i šlapeťácké hity, ale také indierockové melodie či hudba kombinující rock a hip-hop.

EUROPE DIRECT Pardubice se Zrcadla umění 2018 bude účastnit hned první zahajovací den, a to 14. 6.2018. Předem objednané třídní kolektivy se mohou od 10:00 hodin těšit nejen na oblíbené kvízy, ale také výtvarnou dílnu. V minulém roce jsme cestovali Evropskou unií a pomocí nafouknutých balónků jsme tupovací technikou vytvářeli vlajky členských zemí EU. Letos se podíváme na zoubek měně. Žáci si budou moci vytvořit svoji vlastní bankovku. :) U příležitosti oslav 100. výročí založení se zaměříme nejen na bankovky  z dob Československa, ale i na bankovky budoucnosti v EU.

Užijte si rozmanitost umění společně s námi!

Workshopy Europe Direct Pardubice se v rámci Zrcadla umění 2018 opět velmi vydařily. Žáci základních škol prokázali velkou míru kreativity. Při výtvarných dílnách vznikaly krásné bankovky, které děti vytvářely podle své vlastní fantazie. Ať to byly bankovky eura, kterými by chtěly v budoucnosti platit či bankovky, kterými se podle dětí platilo v minulosti. Některé děti vytvářely pouze jejich vlastní bankovky, které by jednoho dne chtěly zavést jako svoji vlastní měnu. :)

Festival opět nabídl pestrý program. Při zahájení měla velký úspěch kapela Mixle v piksle, která si získala především dětské publikum, nadchla ale i rodiče nebo učitele. Úvodní slovo opět patřilo představitelům města a hlavním organizátorům. Festival tradičně symbolizovaly zrcadélkové balónky, které se při zahajovacím ceremoniálu vznesly k nebi.

Za Europe Direct Pardubice děkujeme především učitelům, kteří projevili zájem a přišli společně se svými žáky na výtvarné dílny v zahajovací den festivalu.