00 800 67 89 10 11

30. duben 2018 09:30 - 11:30 | Pardubice

EU NA ZŠ HEŘMANŮV MĚSTEC

Interaktivní vzdělávací program o Evropské unii pro žáky 5. třídy na Základní škole Heřmanův Městec.

Lektorka Europe Direct Pardubice, Mgr. Vanda Vaníčková, Ph.D., vyrazí v pondělí 30. 4. 2018 do Heřmanova Městce, kde bude na přání vyučující realizovat program o Evropské unii pro žáky 5. třídy.

Těšíme se na poznání nového partnera, kterým je Základní škola Heřmanův Městec, náměstí Míru 1.


Interaktivní programy v Heřmanově Městci se velmi vydařily. Na pořadu dne bylo téma "Základy EU". Cílem bylo seznámit žáky hravou, ale zároveň naučnou formou s Evropskou unií. Žáci se společně s lektorkou věnovali historii, symbolům EU, evropským institucím, členským zemím a i České republice, která je rovněž součástí Evropské unie. V první části programu došlo na tvůrčí a skupinovou práci. Vždyť práce v týmu se vždy hodí a je velmi prospěšná. V rámci Evropské unie spolu členské země také musí komunikovat a spolupracovat - pak se dosáhne lepších výsledků. A skvělých výsledků se dosáhlo i při prezentaci krásných tematických plakátů, které jednotlivé pracovní skupiny vytvořily. Žáci se naučili mnoho nových informací a ukázali, jak jsou při tvorbě plakátů nápadití.

Děkujeme za milé pozvání, chválíme šikovné páťáky a budeme se těšit opět na další spolupráci v červnu při projektovém dni.