00 800 67 89 10 11

09. květen 2018 10:00 - 16:00 | Olomouc

Den Evropy 2018 v Olomouci

Vystoupení školáků, soutěže či dokonce korunovace krále majálesu, no hlavně den plný zábavy a zážitků – tak to jsou oslavy Dne Evropy v Olomouci.

Pojďme společně oslavit Den Evropy! Letošní oslavy se budou již tradičně konat na Horním náměstí v Olomouci, a to ve středu 9. května od 10:00 do 16:00.  

Těšit se můžete především na poznávaní zemí Evropské unie, které originálním způsobem představí týmy školáků z našeho regionu. Dozvíte se tak například nejenom, jaká národní specifika jsou typická pro danou zemi, ale taky se krátce seznámíte s jejími tradicemi, kulturou či gastronomií. Všichni, kteří na náměstí zavítají, se mohou těšit taky na bohatý doprovodný program, a to v podobě hudebních vystoupení na pódiu, drobných degustací evropských pokrmů, tématických soutěží pro děti i dospělé a dalších doprovodných aktivit. 

A pozor! Součástí programu bude i korunovace nového krále Olomouckého majálesu Univerzity Palackého. Tím bude pro letošní rok zpěvák David Koller. Tak určitě dorazte, bude to hodně príma! Kdy: středa 9. května 10:00-16:00

Kde: Horní náměstí Olomouc 

Organizátoři: Europe Direct Olomouc, Dům dětí a mládeže v Olomouci a United Games of Nations

Partneři: Eurocentrum Olomouc, MEIS Prostějov, Student Agency, Informační kancelář Evropského parlamentu, Olomoucký Majáles Univerzity Palackého