00 800 67 89 10 11

11. duben 2018 09:00 - 30. červen 2018 18:00 | Pardubice

Regionální setkání očima pedagogů

Jak se vydařilo již druhé Regionální setkání učitelů aktivity eTwinning v ČR?

Inspirace, motivace, sdílení, přátelská atmosféra, dobrá nálada - to byly hlavní atributy již druhého regionálního setkání učitelů pracujících v programu eTwinning, které se uskutečnilo 11. 4. 2018 v prostorách Magistrátu města Pardubice.

Na třicet učitelů z různých typů škol, různých obcí Pardubického a Královéhradeckého kraje a jejich okolí přijalo pozvání ambasadorů programu eTwinning a pracovníků Europe Direct Pardubice, kteří zde představili a nabídli svůj program pro školy.

Setkání se zúčastnili i zkušení učitelé, kteří zde prezentovali své eTwinning projekty a úspěšnou inspirativní spolupráci s partnery z evropských škol, jmenovitě projekt Experience our Countries through QR codes (ZŠ Heřmanův Městec), Česko-slovenský muzikál (ZŠ V. Havla Poděbrady), Moje město (ZŠ a PŠ U Trojice Havlíčkův Brod), One smile makes two Smiles (ZŠ T. G. M. Borohrádek), Přijďte do našeho města (SŠ zemědělská Čáslav), True stories from World War II (ZŠ A. Jiráska Lanškroun) a Monsters (ZŠ Trutnov).

Výše uvedené projekty se zabývaly rozmanitými tématy a byly také příležitostí pro mezipředmětovou spolupráci. Celé setkání se neslo v příjemné přátelské atmosféře, o čemž svědčí kladné ohlasy účastníků jak ze strany prezentujících, tak i posluchačů. Bylo a je zřejmé, že pokud práce na projektu zaujme a baví samotného učitele, pro projekt se nadchnou a rádi na něm pracují i jejich žáci.

Citace z ohlasů účastníků: "Včerejší setkání mě ohromilo skvělými pracemi. Úžasné bylo vidět příspěvky z různých typů škol, včetně školy praktické. Čas velice rychle utekl, ale zážitky ve mně zůstanou." (Marie Hřebíková)

Autorkami články jsou ambasadorky programu eTwinning - Miroslava Borovcová a Miroslava Filipi.