00 800 67 89 10 11

23. duben 2018 16:45 - 24. duben 2018 15:00 | Ostrava

Den Země

Pojďte pomáhat Zemi v rámci Dne Země, který připadá na 22. dubna 2018.

Jako každý rok i letos si připomínáme, jak důležitá je pro nás naše krásná modrá planeta zvaná Země. Nejen v tento den bychom se k ní měli chovat s úctou, patřičným respektem a uvědoměním si, že pokud nebudeme dodržovat určitá pravidla, můžeme také přijít o možnost tady žít a být. 

V souvislosti s tímto dnem budou po celé republice probíhat environmentální a edukativní aktivity, které nám připomenou, jak bychom se měli chovat vůči planetě, co my sami ze své pozice můžeme změnit a jak také přispět k tomu, aby se nám žilo lépe a příjemněji v souladu s přírodou a jejím bohatstvím. 

Jedna z nejvýznamnějších aktivit, která je věnována oslavám Dne Země v Ostravě je akce pod názvem Ukliďme Česko, jejímž cílem je úklid nelegálních černých skládek. 

Středisko Europe Direct Ostrava ve spolupráci s Centrem PANT připravilo promítání filmu pod názvem Zemřít pro design, který se věnuje problematice odpadů v oblasti inteligentních technologií jako jsou PC, tablety, notebooky či telefony. Dovíme se, kde se tyto výdobytky moderní doby vyrábějí, jakou mají životnost a kde a jak se likvidují. Zjistíme, jak moc dochází k destrukci životního prostředí v rámci toho procesu a jak toxické chemikálie ovlivnily a stále ovlivňují miliony lidí na celé planetě. Po filmu bude následovat debata, kterou rozšíříme také na oblast České republiky a to, jakým způsobem se tímto digitálním průmyslem pracuje u nás. Účast na debatě přislíbili zástupci české neziskové společnosti Arnika, která se dlouhodobě věnuje problematice životního prostředí či odpadové politiky.

KDY23.4. 2018 od 16:45

KDE: Centrum PANT v Ostravě

Akce je ZDARMA.

Ve spolupráci s Knihovnou města Ostravy, pobočkou Vítkovice, je připraveno odpoledne plné aktivit věnovaných ekologii a určených dětem 1. stupně ZŠ.

KDY24. 4. 2018 14:00 - 15:00

KDEKnihovna města Ostravy, pobočka Vítkovice

Akce je ZDARMA.