00 800 67 89 10 11

15. březen 2018 17:00 - 18:30 | Jihlava

Debata Café Evropa v Jihlavě

Tentokrát se uskuteční debatní podvečer s názvem "Prezidentské volby 2018 - žijeme v rozdělené společnosti?". Přijďte s námi posedět v rámci formátu debat Café Evropa v regionech, které pořádá Evropská komise v ČR a EUROPEUM Institute for European Policy ve spolupráci s Eurocentrum Jihlava a Europe Direct Jihlava.

Češi v lednu podruhé volili v přímé volbě prezidenta. Druhé kolo, ve kterém jsme se rozhodovali mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem, nám svým těsným výsledkem ukázalo silné rozdělení české společnosti. Podobnou situaci jsme mohli vidět při volbě amerického prezidenta či ve Velké Británii při referendu o Brexitu.

Je naše společnost skutečně rozdělena tolik, jako se o tom mluvilo během voleb? Je výsledek české volby prezidenta součástí nějakého trendu, který v poslední době pozorujeme v jiných státech? Dá se výsledek prezidentské volby promítnout do pohledu Čechů na Evropskou unii? A jakou roli v rozdělování společnosti sehrávají média a internet?


Debata se koná ve čtvrtek 15. března 2018 od 17:00 v Café Mahler (Znojemská 1089/4, Jihlava). Bude zajištěno drobné občerstvení, káva a čaj.

 Pozvání přijali:

  • Jakub Charvátpolitolog, Metropolitní univerzita Praha
  • Jan Kubáčekředitel, Phoenix Research

Moderátorem debaty bude Martin Vokálek, Institut pro evropskou politiku EUROPEUM. 


Pro více informací navštivte facebookovou událost

Z důvodu omezené kapacity Vás prosíme o nezávaznou registraci. V případě velkého zájmu tak budeme moci uvažovat o změně místa konání, o kterém Vás budeme případně informovat.

Budeme se těšit na Vaši účast a v případě dotazů pište na e-mail debaty@cafe-evropa.cz.


Těšíme se na Vaši účast!