00 800 67 89 10 11

08. březen 2018 18:00 - 20:00 | Pardubice

NEJEN O BANÁTU S ONDŘEJEM LANDOU

Beseda o alternativním životě v Rumunsku a Japonsku.

Evropská komise se aktivně věnuje tématům jako je Životní prostředí, Environmentalistika, Trvale udržitelný rozvoj a další.
V souvislosti s tím Europe Direct Pardubice dlouhodobě spolupracuje s Ekocentrem PALETA v Pardubicích,
které se výše uvedenými tématy zabývá a podporuje je při organizování akcí.


Na březen jsme společně připravili akci, která se věnuje návratu k přírodě či ekologii, a to v Českém Banátu (Rumunsko).


Ekocentrum PALETA-Natura Park a Europe Direct Pardubice Vás tedy srdečně zvou na besedu s Ondřejem Landou o alternativním životě
v Rumunsku a Japonsku.


Beseda se uskuteční dne 8. 3. 2018 v areálu Natura Park od 18:00 hodin.


K akci je vytvořena událost na Facebooku.

Více informací na youtubovém kanále Ondřeje Landy nebo na www.duokerlek.com.


Obsah přednášky je uveden v níže přiloženém letáčku.


Ondřej Landa žije v malé pastýřské salaši v české vesnici v jižním Rumunsku, kde se věnuje převážně soběstačnosti, umění a zenové meditaci. Na VŠ studoval antropologii, pohybové divadlo a environmentalistiku, aby však po několika letech akademický svět opustil a přistoupil k praktickému sebevzdělávání v oblasti přírody, náboženství a lidské kultury.

Žil s domorodými Maory na Novém Zélandu, v budhistických klášterech v Japonsku a Indočíně a v tradiční islámské komunitě na malajském venkově. Studoval také hinduismus v Indii, pravoslavné křesťanství ve východní Evropě a nakonec i kořeny české kultury v rumunském Banátu. Jako ekofarmář žil v Japonsku a v roce 2014 přešel s koněm 400 km vyšších Karpat i s manželkou a ročním miminkem.

Beseda se nevěnovala jen cestování a náboženství, ale především otázkám spjatých s přírodou, ekologií, pěstováním i chovatelstvím a lidskému JÁ. Akce byla na závěr zakončena hudební tvorbou Ondřeje (hra na harmoniku). Prostor byl dán i dotazům, diskuzi a prodeji knížek.