00 800 67 89 10 11

27. březen 2018 08:00 - 12:00 | Pardubice

VELIKONOCE V EU

Interaktivní program pro žáky SZŠ Pardubice o slavení Velikonoc ve vybraných členských zemí Evropské unie.

Středisko EUROPE DIRECT Pardubice přijalo pozvání být součástí projektového dne na Střední zdravotnické škole Pardubice,
který se uskuteční 27. 3. 2018.


Hlavním tématem budou blížící se Velikonoce. Pro žáky třetích ročníků bude připraven dopolední program na téma "Velikonoce v Evropské unii".
Lektoři ED Pardubice společně s žáky nahlédnou zábavnou a interaktivní formou pod pokličku velikonočním tradicím a zvykům ve vybraných členských zemích Evropské unie.


Velikonoční tradice a zvyky jsou součástí tzv. nehmotného kulturního dědictví, které patří mezi klíčová témata roku 2018.
Koná se totiž Evropský rok kulturního dědictví.

Více informací o Evropském roku kulturního dědictví naleznete na oficiálních webových stránkách.


Těšíme se opět na fajn spolupráci s žáky třetích ročníků SZŠ Pardubice.


Středisko Europe Direct Pardubice v rámci "Velikonočního projektového dne" připravilo pestrý program pro žáky 3. ročníků SZŠ Pardubice. Na pořadu dne byly nejen tvůrčí workshopy, v rámci nichž se žáci věnovali tradičním velikonočním zvykům v České republice, ale také aktivity, které žákům představily Velikonoce ve vybraných členských zemích EU. Hrála se "čelovka", nechyběly jazykové spojovačky či velikonoční bingo a mnoho dalšího.

Závěrečný kvíz ukázal, že žáci třetích ročníků mají jasno i v jiných tradicích, nejen těch českých - např. ve Švédsku koledují děti převlečené za čarodějnice, v Anglii předchází Velikonocím "Palačinkový den" a pro Španělsko jsou typická náboženská procesí.