00 800 67 89 10 11

22. březen 2018 17:30 - 19:30 | Pardubice

BULHARSKO Z VÝŠKY

Beseda s projekcí dokumentárního filmu.

K příležitosti předsednictví Bulharské republiky v Radě Evropské unie pořádá Europe Direct Pardubice ve spolupráci s Bulharským kulturním institutem Praha a Ekocentrem PALETA-Natura Park besedu s projekcí dokumentárního filmu a drobnými ochutnávkami v bulharském stylu:

"BULHARSKO Z VÝŠKY".

Akce se uskuteční dne 22. 3. 2018 od 17:30 hodin v areálu Natura Park Pardubice na adrese: Štolbova 2874.

Přijďte na netradiční besedu s krásnou projekcí přírodních scenérií a originálními drobnými ochutnávkami.

Jste srdečně zváni!


Předsednictví členských zemí EU v Radě Evropské unie patří ke klíčovým tématům sítě Europe Direct. Pardubické středisko Europe Direct k této příležitosti uspořádalo s Ekocentrem PALETA-Natura Park a Bulharským kulturním institutem Praha besedu s projekcí několika dokumentárních filmů.

Promítány byly přírodní scenérie a unikátní památky v Bulharské republice, a to z ptačí perspektivy. Mluveného slova se ujala Sevdalina Veleva - Bulharka, která v České republice žije řadu let, přednáší na pardubické univerzitě a zároveň spolupracuje s Bulharským kulturním institutem v Praze. Paní Veleva byla rovněž autorkou ochutnávek v bulharském stylu, ke kterým se skvěle hodila degustace bulharského bílého a červeného vína.

Vtipně pojatá beseda s diskuzí se věnovala jak kulturním podobnostem, tak odlišnostem mezi Českou a Bulharskou republikou.

Děkujeme všem partnerům za spolupráci. V rámci předsednictví chystáme ještě jednu výstavu! Máte se na co těšit. :)