00 800 67 89 10 11

14. březen 2018 09:15 - 16:45 | Ostrava

EPSO testy. Jak na ně?

Seminář s názvem "Jak se nejlépe připravit na EPSO testy?" Vám přiblíží jak probíhají výběrová řízení na pozice v institucích Evropské unie, jak těžké je uspět a vyzkoušíte si vybrané úlohy v praxi.

Možnost práce v institucích Evropské unie je určitě zajímavou příležitostí nejen z hlediska finančního. Pozic je zde nepřeberné množství - překladatelé, tlumočníci, administrátoři, asistenci, právníci a další. 

První fáze výběrových řízení má svou specifickou metodiku, která není zaměřená na testování znalosti o EU, nýbrž na praktické schopnosti uchazečů řešit logické, verbální či numerické úlohy. Cílem je získat zaměstnance, kteří budou umět řešit problémy v praxi, nikoli chodící encyklopedie. Dle dané profese můžete posléze absolvovat i další testy (např. překladatelské zkoušky), společné první kolo však musí absolvovat uchazeči v rámci všech otevřených výběrových řízení.

Přijďte se tedy na tento unikátní seminář dozvědět, jak taková výběrová řízení vlastně probíhají, jak těžké je uspět a vyzkoušet si vybrané úlohy v praxi. Metodika řešení se liší od podobných typů testů, jejich principy Vám budou vysvětleny i ukázány na konkrétních příkladech. Celodenní intenzivní seminář povede lektorka z francouzské École nationale d'administration ve Štrasburku, a to v anglickém jazyce (doporučujeme komunikativní znalost angličtiny).

Seminář si pro Vás připravilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Úřadem vlády ČR. Seminář je otevřen je nejen studentům, ale všem zájemcům bez rozdílu věku.  

Na seminář je ale nutné se registrovat prostřednictvím formuláře.

KDY: 14. března 2018 9:15 - 16:45

KDE: Ekonomická fakulta VŠB-TUO, Havlíčkovo nábřeží 38a, budova E (místnost E308)

Akce je ZDARMA a proběhne v anglickém jazyce.