00 800 67 89 10 11

01. leden 2018 00:00 - 28. únor 2018 00:00 | Missing value for '5'

Fotogalerie - leden a únor 2018

Ohlédnutí za naší činností a akcemi v lednu a únoru 2017.

V této fotogalerii naleznete ukázky z akcí proběhlých v měsících lednu a únoru 2018.

  • Oba zimní měsíce jsme pilně objížděli základní školy v kraji. Pro menší děti jsme si připravili program s názvem Pohádkové putování po zemích EU. Děti tak objevovali základní kulturní zvyklosti členských států Evropské unie pohádkovou formou. 
  • Pro starší žáky jsme si nachystali program nazvaný Cestujeme po EU. Přiblížili jsme jim kulturní odlišnosti členských států, naučili se hlavní města a poznali, jak lidé žijí v jiných evropských zemích. 
  • Navštívili jsme konkrétně tyto školy: ZŠ Kunín, ZŠ Frýdecká Havířov, ZŠ Děhylov (Dobroslavice), ZŠ Dolní Životice, ZŠ Třanovice, ZŠ J. A. Komenského Fulnek, a ZŠ Zbyslavice
  • Žáci ostravské ZŠ Generála Píky si mohli 5.1. vyslechnout speciální přednášku - Základy EU. Cílem bylo dětem přiblížit hlavní poslání Evropské unie. Interaktivní formou jim byly představeny také základní instituce Evropské unie a jejich hlavní náplň práce. Pozornost jsme věnovali i stručné historii evropského společenství. 
  • Vrchol února byla doprovodná akce k Ostravské klubové noci Pendl s názvem Hudba, svoboda a Írán, která se konala 23.2. Program byl rozdělen na dvě části. Základem první části bylo promítání filmu Íránský rave, který pojednával o mladých Íráncích toužících po svobodné hudební tvorbě bez cenzury. Druhou částí nás provedl Íránec Soheil Shadloo. Narodil se v Íránu, ale rozhodl se emigrovat, aby mohl svobodně tvořit. Nyní žije v Brně, hraje v kapele The Entropies, vyučuje hru na kytaru a zpěv. Soheil hovořil  kromě hudby i o tématu svobody života v Íránu, fungování systému, vlivu náboženství na každodenní život nebo emigraci.

Sledujte aktuální dění a další akce na našich webových stránkách, na facebooku nebo nás kontaktujte.