00 800 67 89 10 11

23. leden 2018 13:25 - 15. květen 2018 13:25 | Jihlava

Soutěž - Spotřeba pro život

Soutěž je určena pro studenty středních škol, vyšších odborných škol a žáky odborných učilišť. Soutěží se v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež. Vítězné týmy se za odměnu podívají do jednoho ze sídel Evropského parlamentu (Štrasburk, Brusel).

Soutěž vyhlašuje obecně prospěšná společnost dTest pod záštitou poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olgy Sehnalové a Ministerstva a  průmyslu a obchodu České republiky.

KDO: Soutěž je určena pro studenty středních škol, vyšších odborných škol a žáky odborných učilišť. Každý soutěžní kolektiv reprezentuje tříčlenný redakční tým a koordinátor z řad dospělých.

CO: Soutěží se v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež. Studenti v něm zužitkují vlastní zkušenosti s daným tématem, mohou také zpracovat test výrobků či služeb. 

KDY: Soutěžní časopisy je možné organizátorům zasílat do 15. května 2018. 

VÝHRA: Vyhodnoceno bude 5 soutěžních časopisů, jejichž tříčlenné redakční týmy obdrží věcné ceny věnované vyhlašovatelem soutěže. Nejúspěšnější tři redakční týmy obdrží spolu se svými koordinátory jako cenu zájezd do jednoho ze sídel Evropského parlamentu. Každá zapojená škola automaticky obdrží zdarma předplatné tištěné verze časopisu dTest pro následující školní rok.

Podrobné informace o soutěži najdete zde