00 800 67 89 10 11

01. říjen 2017 00:00 - 31. prosinec 2017 00:00 | Missing value for '5'

Fotogalerie - podzim 2017

V této fotogalerii naleznete ukázky z akcí proběhlých na podzim 2017.

  • V říjnu jsme se zúčastnili 25. ročníku akce Evropské dny handicapu, kterou pořádala asociace Trigon. Zapojili jsme se do velkého množství aktivit, které probíhaly celý jeden týden. Podíleli jsme se na výběru vítězů výtvarné soutěže, předávali jsme ceny výhercům hned několika dalších soutěží a také jsme se prezentovali na Jarmarku. U našeho stánku jste si mohli vyzkoušet znalostní soutěže nebo vzít brožurky o EU.
  • Další říjnovou akcí bylo promítání snímku Hiphop-erace v kině Cineport. Film zachycuje novozélandský klub seniorů, kteří se rozhodli zaplnit svůj život tancem. Film byl promítán u příležitosti mezinárodního dne seniorů. 
  • Promítání snímku Život začíná po stovce bylo druhou akcí, která byla organizována u příležitosti mezinárodního dne seniorů. Akce se konala v Knihovně města Ostravy - pobočka Vítkovice. Po skončení filmu byl pro účastníky připraven doprovodný program v podobě diskuze o filmu  a tvorby podzimních dekorací
  • Polské dny v Ostravě byly vrcholem našich říjnových akcí. Probíhaly celý jeden týden a za tuto dobu jste mohli navštívit nespočet výstav, diskuzí, promítání a koncertů nebo zúčastnit se některé z komentovaných prohlídek městem. Do projektu byla zapojena spousta organizací, největší dík patří Centru Pant a Polskému institutu v Praze
  • Začátkem listopadu nás čekalo další promítání filmu v kině Cineport. Snímek Čtverec se zabývá hodnotami evropské společnosti a zkoumá hranice lidské tolerance a politické korektnosti. Film byl promítán u příležitosti mezinárodního dne tolerance.
  • V rámci Týdne Globálního rozvojového vzdělávání, jehož heslo znělo "tvoje cesta, tvoje stopa",  jsme si připravili akce pro školy i pro veřejnost. První z akcí byla bedesa s Pavlou Apostolaki o Istanbulu a o dopadu turismu na tuto tureckou metropoli. Na turismus konkrétně se pak soutředila druhá akce -  promítání filmu Gringo Trails, který mapuje problémy spojené s turismem. Představily jsme také organizaci Prales dětem, která působí a pomáhá v Indonésii. Akce se konaly v ostravském Centru Pant s podporou České rozvojové agentury.
  • Poslední listopadou akcí byla beseda v Knihovně města Ostravy - pobočka Fifejdy na téma Estonsko a Pobaltí. Akce se konala u příležitosti předsednictví Estonka v Radě Evropské unie. Cílem bylo informovat občany o rozdílem v jednotlivých poblastkých kulturách, představit nejvýznamnější památky regionu a v neposlední řadě taky gastronomii.
  • Prosinec byl velmi důležitý, protože jsme slavili mezinárodní den lidských práv. U této příležitosti jsme uspořádali společně s Centrem Pant jednu akci pro školy na téma život v Tibetu, druhá akce pro veřejnost se soutředila na to, jaké to je bojovat za lidská práva v komunistické Číně.
  • Poslední akce tohoto roku byla již tradičně oblíbená PechaKucha NIght. Na této již 29. PechaKucha Night vystoupil například Albert Čuba z Divadla Mír, fotograf Pepa Dvořáček, ostravský architekt Ondřej Turoň a mnoho dalších. Akce byla organizována za podpory města Ostravy, mětské části Moravská Ostrava a Přívoz a Ostravského informačního servisu.

Sledujte aktuální dění a další akce na naších webových stránkách, na facebooku nebo nás kontaktujte.