00 800 67 89 10 11

01. září 2017 00:00 - 30. listopad 2017 00:00 | Missing value for '5'

Fotogalerie - podzim 2017 - školy

Ohlédnutí za naší činností a akcemi na základních školách na podzim 2017.

V této fotogalerii naleznete ukázky z akcí proběhlých na základních školách na podzim 2017.

  • Ve spolupráci s Eurocentrem a Sborem dobrovolných hasičů Koblov, jsme pro děti připravili zábavně-vzdělávací den (rozloučení s prázdninami). Cílem akce bylo seznámit děti s Evropou a jednotlivými evropskými státy. Děti pracovaly v týmech, ve kterých se snažili získat co nejvíc informací o svém přiděleném státě. Nejzábavnějších bodem programu byl určitě gastroworkshop, který děti naučil něco o typických pokrmech evropských států.
  • V rámci projektu výměny mládeže jsme uspořádali přednášku na Základní škole logopedické v Ostravě-Hrabové. Zúčastněným žákům byl představen program Erasmus+, Evropská dobrovolná služba a především Evropský sbor solidarity a jeho využití v budoucím profesním životě jako nástroje k získání a rozvíjení jedinečných zkušeností spojených s příležitostí pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují.
  • Ve spolupráci s Eurocentrem Ostrava jsme si pro žáky 1. a 2. třídy Základní školy Staré Hamry připravili besedu, jejímž cílem bylo seznámit děti s heslem EU "Jednotna v rozmanitosti" v praxi.
    Vybrané země EU děti poznávaly interaktivní formou na základě jim dobře známých pohádkových postav. Kromě samotných pohádek a plynoucích ponaučení se děti naučily vlajky jednotlivých zemí, jejich hlavní města a další zajímavosti.
  • Ve spolupráci s Eurocentrem Ostrava jsme si pro žáky 3.-5. třídy Základní školy Staré Hamry připravili dvouhodinovou besedu o státech EU. Žáci se interaktivní formou seznámili se základními informacemi, kulturou, zvyklostmi, geografií, vlajkami a památkami členských států EU.
Sledujte aktuální dění a další akce na naších webových stránkách, na facebooku nebo nás kontaktujte.