00 800 67 89 10 11

12. prosinec 2017 18:00 - 20:30 | Ostrava

Den lidských práv/ Human Rights Day

Již od roku 1950 si připomínáme 10. prosince jako mezinárodní Den lidských práv. I přesto, že na lidská práva má nárok každý jedinec hned po narození, a to bez rozdílu věku, vzdělání či barvy pleti, stále se setkáváme s diskriminací, utlačováním, genderovou nerovností či nesvobodou projevu. Europe Direct Ostrava si ve spolupráci s Centrem PANT a podporou České rozvojové agentury připravilo program tématicky věnovaný lidským právům na půdě Asie.


Promítání dokumentárního filmu Hooligan Sparrow (Čína / USA, 2016, 84 min) s následnou debatou.

Ye Haiyan neboli Hooligan Sparrow je neohrožená aktivistka bojující v Číně především za práva žen. Zadarmo pracuje třeba v nevěstincích, aby prostitutkám vymohla právní status a nárok na zdravotní péči. Na sociálních sítích získala takovou popularitu, že by její zatčení nejspíš vyvolalo nežádoucí pozornost. Režisérka Nanfu Wang se po dvou letech života v New Yorku vrací do Číny, aby s obdivovanou Sparrow strávila léto. Jejich dobrodružství začne riskantním protestem proti znásilňování školních dětí, které je v Číně častým jevem. Odvážný snímek složený z tajně natočených filmových materiálů věrně zachycuje, jak Sparrow a její desetiletá dcera čelí drsné policejní šikaně.

KDY: 12. prosince 2017, od 18:00

KDE: Centrum PANT

Akce je ZDARMA.


Akce se uskuteční v rámci Dne lidských práv v Centru PANT, ve spolupráci s Europe Direct Ostrava a festivalem Jeden svět Ostrava, s podporou České rozvojové agentury.

Dobrovolné vstupné.


Aktuální informace naleznete na facebookové události.