00 800 67 89 10 11

11. prosinec 2017 17:00 - 20:30 | Ostrava

Den lidských práv/ Human Rights Day

Již od roku 1950 si připomínáme 10. prosince jako mezinárodní Den lidských práv. I přesto, že na lidská práva má nárok každý jedinec hned po narození, a to bez rozdílu věku, vzdělání či barvy pleti, stále se setkáváme s diskriminací, utlačováním, genderovou nerovností či nesvobodou projevu. Europe Direct Ostrava si ve spolupráci s Centrem PANT a podporou České rozvojové agentury připravilo program tématicky věnovaný lidským právům na půdě Asie.

Jak se žije Tibeťanům?
Jaké jsou současné výzvy, se kterými se Tibeťané potýkají? Jaký je rozdíl mezi Tibeťany v Tibetu a exilu? Řeší se ještě lidská práva? S tím, jaké jsou hlavní přístupy k řešení situace Tibeťanů a jaký je jejich běžný život, se seznámíte na besedě. Akce pořádaná ve spolupráci s MOST ProTibet.
KDY: 11. prosince 2017, od 17:00
KDE: Centrum PANT
Akce je ZDARMA.

Whisky – Severní Korea
Všudypřítomné obrazy a sochy velkých vůdců, megalomanské propagandistické stavby, šedivá sídliště a chudobný venkov, těžké zbraně namířené na jih v demilitarizované zóně, tajní policisté neustále v patách, atomový výbuch a hromadné tance v den státního svátku, přátelští usmívající se lidé v parku jako komparz pro cizince v ostrém kontrastu s běžnými lidmi na ulicích, kteří v zoufalém strachu z represí za kontakt s cizincem klopí oči v nejšílenější diktatuře světa...O tom všem bude řeč s Whiskym, cestovatelem a zpěvákem skupiny Slobodná Európa.
Zpěvák kapely Slobodná Európa Whisky, se po dlouhých letech cestování po odlehlých koutech pěti kontinentů rozhodl vytáhnut na světlo světa svoje mnohé zážitky a fotografie ze svých výprav. Na cestách Whisky navštívil více než 70 zemí, ve kterých se zaměřoval zejména na odlehlé oblasti bez turistického ruchu s atraktivními přírodními scenériemi, zachovalými původními etniky a kulturami. Ty často prozkoumával na motorce nebo v terénním autě. Po cestách – necestách projel více než 50 000 km. Jeho dlouholeté zkušenosti filmového kameramana naznačují profesionální úroveň fotografií...Akce Whiskyho můžete sledovat na stránkách Whiskyho Cestovateľské Kino.
KDY: 11. prosince 2017,  od 18:30
KDE: Centrum PANT
Akce je ZDARMA.

Akce se uskuteční v rámci Dne lidských práv v Centru PANT, ve spolupráci s Europe Direct Ostrava, MOST ProTibet a s podporou České rozvojové agentury.

Dobrovolné vstupné.

Aktuální informace naleznete na facebookové události.