00 800 67 89 10 11

18. listopad 2017 15:11 - 26. listopad 2017 15:11 | Ostrava

Týden globálního vzdělávání

Týden globálního vzdělávání na téma „Udržitelný cestovní ruch“ proběhne 18. – 26. listopadu 2017.

V rámci týdne GRV bychom Vám rádi nabídli možnost „cestovat“ do dalekých koutů světa a to formou uvědomělého turisty, který zná důsledky svého nadšení pro turistiku! Dnes, v moderním globalizovaném světě, kdy se během pár hodin ocitáte na druhé straně zeměkoule, každý z nás zanechá více či méně viditelnou stopu v daném turistickém cíli. Pojďme se seznámit s pojmy jako etické cestování, uhlíková stopa, výměnná pomoc, respektování kultur a tradic, udržitelný turismus a mnoho dalších. Našim cílem je seznámit děti a studenty s moderním, udržitelným turismem, jehož cílem je nejen poznávat nové oblasti a rozšiřovat své znalosti o jiných kulturách a místech, ale také přinášet svou vlastní angažovaností benefity lidem a místu, do něhož se rozhodl vycestovat. 

OSN vyhlásilo rok 2017 mezinárodním rokem udržitelného turismu, a proto se stalo toto téma také ústředním v rámci Týdne GRV; motto "Tvoje cesta, tvoje stopa" nás bude doprovázet všemi chystanými aktivitami po celé České republice. Bližší informace naleznete na webu Globálního rozvojového vzdělávání

Připravili jsme pro vás na tyto aktivity:

1. Istanbul, město dvou kontinentů.
Pavla Apostolaki vám představí autentický život v největší turecké metropoli a zároveň se zaměří na téma udržitelného turismu v Istanbulu, 3. nejnavštěvovanějším městem světa.
KDY
: úterý 21.11. 2017 od 17:00
KDE
: Centrum PANT

Více informací zde.

2. Promítání filmu GRINGO TRAILS
Ničí turismus svět – nebo ho chrání? Film GRINGO TRAILS ukazuje neočekávaný dopad cestovního ruchu na kulturu, ekonomiku i životní prostředí a seznámí vás několika zajímavými příběhy.
KDY: středa 22.11. 2017 od 18:00
KDE:
Centrum PANT

Více informací zde.

Europe Direct Ostrava a Centrum PANT připravilo aktivity s podporou České rozvojové agentury.