00 800 67 89 10 11

23. září 2017 09:00 - 24. září 2017 17:00 | Pardubice

RETROMĚSTEČKO - BEZPEČNOST V AKCI

Bezpečnost je jedním z pilířů Evropské unie. Jsme proto rádi, že právě Pardubice budou místem setkání hasičů a bezpečnostních složek státu!

23. a 24. 9. 2017 budou Pardubice (konkrétně areál bývalá kasárna T. G. Masaryka)  hostit setkání hasičů a bezpečnostních složek státu - akci RETROMĚSTEČKO.


PROGRAM RETROMĚSTEČKA

Nabitý program si můžete prohlédnout přímo na webu RETROMĚSTEČKA, ideální je ale přijít ho zažít na vlastní kůži!

Těšit se už teď můžete například na vojensko-historickou prezentaci; ukázku práce sborů dobrovolných hasičů a integrovaného záchranného systému či auto-moto veterány.

Kromě nejrůznější techniky potkáte i organizátory, nadšence do techniky a tradic, kteří s nadsázkou říkají:

 "Nápady jsou levné, ale lidé, kteří je uskuteční jsou k nezaplacení."PROPOJENÍ RETROMĚSTEČKA S EU

Ve svém posledním projevu zdůrazňoval Jean-Claude Juncker, předseda Evropské komise, význam bezpečnostní politiky Evropské unie. S radostí jsme proto partnery akce, která seznamuje veřejnost nejen s historií jednotlivých bezpečnostních složek, zároveň ale prezentuje veřejnosti techniku a ty, díky kterým je Česká republika schopna bezpečnost podpořit i aktivně.


V místě konání RETROMĚSTEČKA najdete proto i stánek Europe Direct Pardubice. Ve spolupráci s Turistickým informačním centrem Pardubice budeme návštěvníkům poskytovat informační služby. Součástí prezentace na stánku budou i soutěžní kvízy a omalovánky pro děti.

Informace o Evropské unii nebo o Pardubicích? Přijďte se zeptat odborníků!


Těšíme se na vás!Tým Europe Direct Pardubice byl v sobotu 23. i v neděli 24. 9. 2017 v místě konání akce a poskytoval návštěvníkům ve spolupráci s Turistickým informačním centrem Pardubice informace. Nešlo ale jenom o bezpečnost, veřejnosti jsme nabídli publikace zaměřené na různé pilíře Evropské komise. Došlo tedy i na práva cestujících, ekologii, eurozónu a studentské mobility.

S malými návštěvníky jsme se díky kvízům "toulali" po státech Evropské unie i ve světě pohádek.

Počasí akci příliš nepřálo, ale ti, kteří se nenechali odradit, si určitě přišli na své. 


Děkujeme všem organizátorům Retroměstečka!