00 800 67 89 10 11

26. září 2017 08:30 - 12:30 | Pardubice

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

I Pardubice se připojují k oslavám Evropského dne jazyků! Pro základní a střední školy jsme připravili spolu s partnery interaktivní jazykový program.

U příležitosti Evropského dne jazyků 2017 se 26. 9. 2017 uskuteční interaktivní jazykový program v Evropském spolkovém domě v Pardubicích. 


Motto jazykového dne zní: „S jazyky toho dokážeš víc!“.


Program je určený žákům základních i středních škol či gymnázií. Jazyková centra sídlící v Evropském spolkovém domě – Britské centrum Pardubice, Goethe-Zentrum Pardubice a Francouzská aliance Pardubice – mají pro žáky připraven program v odpovídajícím jazyce. 

Žáci hrají jazykové hry, pracují se slovní zásobou, využívají moderních technologií apod. Program probíhá přímo v prostorách Evropského spolkového domu, a tak nejen žáci, ale i učitelé mají možnost seznámit se s nabízenými službami jednotlivých center (knihovna, možnosti jazykových zkoušek a certifikátů, nabídka kurzů apod.).


Celková délka programu je 120 minut. Žáci celkem navštíví 4 stanoviště: Britské centrum, 
Goethe-Zentrum, Francouzskou alianci a stanoviště v historickém sále, kde bude připraven doprovodný program spočívající v konverzaci s rodilými mluvčími španělštiny a portugalštiny či program zaměřený obecně na jazyky v Evropě – v podobě vědomostních zábavných kvízů. 
Žáci stráví na každém stanovišti přibližně 30 minut.

Pokud se žáci některému z výše uvedených jazyků neučí, mají tak skvělou příležitost seznámit se s jiným cizím jazykem a naučit se v něm první slova, fráze a věty. 


Jednotlivé programy jsou navíc šité na míru přihlášené skupině/třídě.

V případě zájmu, prosím, pište na e-mail: eu@ipardubice.cz. 

Rádi Vám zodpovíme jakýkoliv dotaz.

Těšíme se na viděnou v Evropském spolkovém domě! 

Evropský den jazyků 2017 je za námi. Podívejte se do fotogalerie tady nebo na Facebooku, jak jsme si to užili nejen my, naši partneři, ale hlavně osm skupin ze základních a středních škol Pardubického kraje!

Na šesti stanovištích se žáci seznamovali s šesti různými jazyky, samozřejmě v závislosti na jazykových dovednostech. Například u portugalštiny šlo o lehké oťuknutí, v angličtině nebo třeba češtině to už byl náročnější program pro fajnšmekry:)

Kromě nových slovíček si odnesli účastníci i jejich pedagogický doprovod drobné odměny, veselé fotky z fotokoutku a ať už byly školy domácí nebo "přespolní", tak i pěknou vzpomínku na Pardubice:)


Pokud vám utekly veškeré zmínky o Evropském dni jazyků, nevěště hlavu. Můžete se podívat na reportáž ČT 24, kde o celé akci (i o střediscích Europe Direct) hovoří pan Zemánek ze Zastoupení Evropské komise v ČR.

A komu by nestačilo video, může se dovzdělat ještě v článku na webu.


Děkujeme všem partnerům a budeme se těšit za rok!

Logo Evropského dne jazyků
Evropský den jazyků - plakát