00 800 67 89 10 11

26. září 2017 19:00 - 14:15 | Kroměříž

Josef Vejvoda Trio

Koncert v rámci Evropských jazzových dnů

JOSEF VEJVODA  TRIO

Trio bylo založeno v roce 1998 Josefem Vejvodou (synem autora světoznámé polky Škoda lásky), který se mnohá léta podílí jako špičkový bubeník na mnoha projektech české jazzové scény. Byl členem legendárního SHQ Karla Velebného a Jazz Celluly Laca Deciho.

Trio je tvořeno vynikajícími hudebníky: klavírista Kryštof Marek je skladatelem jazzové i soudobé artificiální hudby, dirigentem, aranžérem a textařem, má za sebou celou řadu hudebních projektů v Česku i v zahraničí; kontrabasista Ondřej Štajnochr se vedle jazzu věnuje autentické interpretaci staré hudby, kompozici jazzové i filmové hudby.  

Trio vystupuje převážně s vlastním repertoárem pocházejícím od všech členů s konceptem ovlivněným řadou prvků z oblasti jazzu i klasické hudby. Natočilo řadu snímků na CD, pro rozhlas a televizi a vystupovalo na mnoha pódiích u nás i v zahraničí. Trio hraje příležitostně i se zajímavými hosty.  Doprovodilo mimo jiné i amerického trumpetistu Bennyho Baileyho na jazzovém festivalu v Přerově. Záznam z tohoto vystoupení, který vyšel na CD A Meeting to Build a Dream On, byl v anketě Českého rozhlasu označen za nejlepší české jazzové album roku 2001. V roce 2003 vyšlo CD One Minute Dance s vlastním repertoárem od všech členů tria, některé skladby z CD zazněly i ve filmu Oběti a vrazi. 

V poslední době se J. Vejvoda Trio věnuje i projektům s komorním nebo symfonickým orchestrem: v roce 2005 se uskutečnilo turné po celé republice k 60. narozeninám Josefa Vejvody se Severočeskou filharmonií Teplice (dirigent Tomáš Koutník), Pavlem Šporclem, Štěpánem Markovičem a triem se skladbami Josefa Vejvody Novelty concerto, Celebration a Brasilian Pearl Jubilee, v roce 2006 Trio Josefa Vejvody a Vituosi di Praga zahráli v Rudolfinu Vejvodovu skladbu Pocta Jaroslavu Ježkovi a v roce 2007 společně s Komorní filharmonií Pardubice provedli premiéru Vejvodovy skladby "Three Little Loves".  

Klub Starý pivovar. Vstup zdarma.