00 800 67 89 10 11

01. leden 2017 08:00 - 31. prosinec 2017 12:00 | Jihlava

Evropský sbor solidarity

Jde o novou iniciativu EU, která mladým lidem umožní věnovat se profesi nebo působit jako dobrovolník v rámci projektu ve prospěch místní komunity, a to jak doma, tak v ostatních zemích Evropy.

Evropský sbor solidarity (ESC) má Evropanům nabídnout příležitost, jak se zapojit do práce nevládních organizací, místních úřadů či soukromých společností, které se snaží řešit náročné situace v Evropské unii. Jedná se například o obnovu obcí po přírodních katastrofách, řešení sociálních problémů, jako je sociální vyloučení, chudoba, zdravotní a demografické výzvy, nebo o přijímání a integraci uprchlíků.

Iniciativa byla představena předsedou Evropské komise Jean-Claudem Junckerem v jeho výročním projevu o stavu Unie v září roku 2016 a oficiálně zahájena v prosinci 2016.

Do evropského sboru solidarity se mohou zaregistrovat osoby starší 17 let, nicméně projektu se mohou zúčastnit až po dosažení 18 let. Projektu evropského sboru solidarity se lze účastnit do věku 31 let.

Projekty podporované v rámci evropského sboru solidarity trvají od 2 do 12 měsíců. Projekty se zpravidla realizují na území Evropské unie. 

Více informací o Evropském sboru solidarity naleznete zde

Odpovědi na často kladené otázky zde

Zaujala vás tato iniciativa a máte zájem pomáhat ostatním? Můžete se zaregistrovat zde

Novinky můžete také sledovat na Facebookovém profilu zde

Základní informace naleznete také v brožuře, kterou si můžete stáhnout níže.