00 800 67 89 10 11

04. duben 2017 11:55 - 11:55 | Missing value for '3'

"Můj dům evropských dějin"

Co znamená být Evropanka nebo Evropan? Neurčují to jenom političtí lídři, ale také běžní lidé. Všichni tvoříme historii a každý se podílí na udržování našeho společného dědictví a identity. Web stránka 'My House of European History‘ neboli 'Můj dům evropských dějin' je toho prostředníkem a za uplynulé dva měsíce na ni přispěly stovky lidí svými příběhy. Slavnostní spuštění se odehrálo 31. března v Římě v souvislosti s oslavami šedesátého výročí Evropské unie.

Můžete prohlížet všechny příspěvky, které byly nahrány podle přání autora v původním jazyce anebo s anglickým překladem. V katalogu můžete vyhledávat podle data, tématu, autora nebo místa a můžete si příběhy taky označit a sdílet na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

V první fázi před slavnostním spuštěním již mohli lidé zasílat příběhy. Autoři tří nejoblíbenějších, které na Facebooku nasbíraly nejvíce „lajků“, byli při slavnostním spuštění stránek v Římě, které probíhalo ve stejném sále, kde byla před šedesáti lety podepsána Římská smlouva zakládající Evropské hospodářské společenství, předchůdce dnešní EU.

Máte svůj osobní evropský příběh?

Do virtuálně sdílené historie můžete nadále také sami přispívat. Proberte vaše fotky, videozáznamy nebo třeba i nahrávky, sdílejte je na My House of European History v digitální podobě a staňte se součástí společně tvořeného projektu.