00 800 67 89 10 11

27. březen 2017 16:00 - 02. duben 2017 08:00 | Ostrava

Španělský kulturní týden

Besedy, diskuze, kvízy, koncerty, ochutnávky...to vše a mnohé další Vás čeká v rámci dalšího ročníku Španělského kulturního týdne.

Zveme Vás na druhý ročník týdne nabitého španělskou a latinskoamerickou kulturou. To vše v Ostravě od 27. března do 2. dubna 2017.

Čeká Vás týden plný akcí, které jsou spojené se Španělskem nebo Latinskou Amerikou. Besedy, soutěže, literární večer, filmový večer, a mnohé další kulturní akce budou probíhat na různých místech v centru Ostravy, vybere si opravdu každý. Letošní ročník se chce více otevřít lidem z řad široké veřejnosti, tedy pokud neumíte španělsky, nezoufejte, akce budou probíhat převážně v češtině, popř. s tlumočením. Vstup na většinu akcí je navíc zdarma.

Akci pořádá Katedra romanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity a Europe Direct Ostrava. Podrobný program naleznete níže a podrobnosti také na alive.osu.cz.

 

27. března

16:00 OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ (Filozofická fakulta OU)

Oficiální zahájení Španělského kulturního týdne na půdě Ostravské univerzity za účasti Lic. Josého Miguela de Lara Toledo, kulturního rady Velvyslanectví Španělského království v Praze. V učebně E224 (Čs. legií 9, Ostrava).

VSTUP ZDARMA

18:00 OSTRAVA OČIMA ŠPANĚLSKY MLUVÍCÍCH (Stará Aréna)

Beseda se Španěly a jejich latinskoamerickými kolegy, kteří žijí v Ostravě. Jak srovnávají Ostravu se svým rodným městem, co na našem životním stylu nechápou, co se jim naopak na Ostravě líbí? O své zážitky a nevšední postřehy se s námi podělí Carlos Alberto Flores Corniero z Madridu,  Lillyam Rosalba González Espinosa z Kolumbie a Begoña García Ferreira z Santiaga de Compostela.

VSTUP ZDARMA

20:00 CO VÍŠ O ŠPANĚLSKU? (Stará Aréna)

Máte rádi kavárenské kvízy? Tedy nepropásněte speciální edici zábavného kvízu se španělskou tematikou. Vytvořte tříčlenný tým a přijďte poměřit své znalosti nebo alespoň objevit zajímavá fakta v neformálním prostředí. Pro vítěze máme připraveny drobné ceny.

VSTUP ZDARMA

 

28. března

20:00 ADÁN SÁNCHEZ A SPOL. (Club Dock)

Koncert známého ostravského barda , který ukazuje, že v Ostravě lze zpívat nejen o šachtách. Adán se blíže s Českou republikou seznámil v rámci programu Erasmus. Po několika letech se do ČR vrátil a zakotvil v Ostravě, kde momentálně působí jako učitel hudební výchovy na gymnáziu. Jeho život v Ostravě je plný hudby a pozitivních vibrací.

VSTUP ZDARMA

 

29. března

16:00 CHCEŠ MLUVIT ŠPANĚLSKY? (Filozofická fakulta OU)

Ukázková hodina španělštiny. Chcete si oživit nějaké základní fráze, pochytit pár slov, které se Vám mohou hodit na dovolené či si jen poslechnout, jak vlastně ta španělština zní? „Jazykové hrátky“ povede rodilá mluvčí Begoña García Ferreira ze Španělska.

VSTUP ZDARMA

18:00 A TAM JSME BYLI TAKY (Klub Atlantik)

Neformální povídání o místech, kam zavítali členové katedry romanistiky Filozofické fakulty OU. Přijďte načerpat cestovatelskou inspiraci, čeká Vás povídání o místech známých i neznámých, vyprávění, historky či pikantnosti v podání skvělých rétorů Ireny Fialové, Begoni Garcíi Ferreirové, Lukáše Hotového, Jana Mlčocha, Petra Šlechty.

VSTUP 40 Kč

 

30. března

18:00 PROCHÁZKA PO SOUČASNÉ ŠPANĚLSKÉ LITERATUŘE (Kampus Palace)

Literární večer v neformálním prostředí kampusu. Čekají na Vás novinky a zajímavosti ze světa současné španělské literatury. Křížem krážem světem španělsky psaných knih Vás provede Jan Mlčoch.

VSTUP ZDARMA

 

31. března

20:00 TAK ZNÍ A CHUTNÁ ŠPANĚLSKO - NO SEAS PERRO, EL ROMERO (Club Dock)

Koncert skupiny No Seas Perro spolu s ochutnávkami výtečné španělské kuchyně v podání mistra kuchaře El Romera. Čekají na Vás autorské skladby v italštině a španělštině, případně skladby instrumentální. A pokud Vás zaskočí hlad, občerstvit se budete moci také ve španělském duchu.

VSTUP ZDARMA

 

1. dubna - 2. dubna

20:00 ŠPANĚLSKÁ FILMOVÁ NOC (Klub Atlantik)

To nejlepší ze současného španělského hororu za jednu noc, snídaně zajištěna. Filmový maraton bude probíhat po celou noc až do ranních hodin. Dožeňte tak za jednu noc to, co Vám ze světa španělského filmu za poslední dobu uniklo.

VSTUP 80 KčAdresy míst konání:


Filozofická fakulta Ostravské univerzity

Reální 1476/5

702 00 Ostrava


Stará Aréna

28. října 49/23

702 00 Ostrava


Club Dock

Havlíčkovo nábř. 28

702 00 Ostrava


Klub Atlantik

Čs. legií 7

702 00 Ostrava


Kampus Palace

Smetanovo nám. 3116/10

702 00 Ostrava