00 800 67 89 10 11

15. březen 2017 08:00 - 14:00 | Pardubice

PŘEDNÁŠKY O EU NA ZŠ V LANŠKROUNĚ

15. březen 2017 bude v Lanškrouně patřit vzdělávání s tematikou Evropské unie. Hravě-naučné interaktivní přednášky jsou připraveny pro 5. a 8. třídy ZŠ nám. A. Jiráska.

Středa 15. 3. 2017 by se pro lanškrounskou ZŠ nám. A. Jiráska dala nazvat "Dnem EU". Od rána budou ve vybraných třídách probíhat přednášky věnující se různým oblastem Evropské unie.

Žáci dvou 5. a dvou 8. tříd se společně s lektorkou Mgr. Vandou Vaníčkovou vydají po stopách vzniku, fungování a symbolech Evropské unie, prodiskutují i členství České republiky.

Programy budou samozřejmě s ohledem na věk a znalosti žáků různé. Společné jim je pouze to, že jsou ryze autorské a orientované na rozmanité didaktické metody a aktivitu žáků. Páťáci se mohou těšit mimo jiné na týmovou práci v expertních skupinách a osmáci uvidí, že i pohádky můžou být pořád zábava.

Seminář je realizován zdarma a je možnost domluvit spolupráci i s Vaší základní nebo střední školou, případně zájmovou skupinou.  Více informací v letáčku na našich webových stránkách.


Projektový den na ZŠ nám. A. Jiráska v Lanškrouně se vydařil! Žáci 5. i 8. tříd ukázali, že i když se ne všichni tématu Evropské unie už ve výuce věnovali, sledují svět kolem sebe a umí o věcech přemýšlet. 
Ve dvouhodinových programech v 5. třídě tvořily děti v rámci skupin plakáty věnované vybraným oblastem EU. Kromě nových informací o Unii si mnoho žáků nově vyzkoušelo, jaké to je spolupracovat v týmu se spolužáky, s nimiž doposud netrávili příliš času. 
Pro 8. třídy byl připraven hodinový program, kdy žáci společně s lektorkou prošli základní informace, které by o EU měli vědět. Došlo i na dotazy a komentář aktuálního dění v Evropě. Díky nadšení paní učitelky se osmáci zároveň zapojí do právě probíhající soutěže Eurotime.

Děkujeme za pozvání do Lanškrouna a budeme držte palce v Eurotimu:)