00 800 67 89 10 11

17. březen 2017 08:30 - 16:30 | Pardubice

SOUTĚŽ ROZHODUJ O EVROPĚ

Regionální seminář soutěže Rozhoduj o Evropě: Staň se na den tvůrcem evropské politiky se uskuteční 17. 3. 2017. Studenti středních škol, přijďte si vyzkoušet simulaci práce v evropských institucích!

Rozhoduj o Evropě: Staň se na den tvůrcem evropské politiky

Každoroční soutěž pro studenty středních škol je letos plná novinek!

Spojením sil organizace EUTIS, o.p.s., Centra pre európsku politiku (Bratislava) a sítě regionálních Eurocenter vznikla akce Rozhoduj o Evropě: Staň se na den tvůrcem evropské politiky. V rámci projektu proběhnou dílčí regionální semináře, na kterých budou vybráni studenti pro závěrečné mezinárodní simulační setkání.


Pardubický seminář se bude konat 17. 3. 2017 od 8:30 a je určen všem studentům středních škol v kraji.

Místo konání: Evropský spolkový dům (klubovny), Pernštýnské náměstí 55, 530 02 Pardubice.


Seminář je rozdělen na tři části:

představení EU a jejich institucí,

zjednodušená simulace Rady EU a Evropského parlamentu,

 dialog s osobami s rozhodovací pravomocí.


V regionálním semináři soutěžíme o věcné ceny, které do soutěže poskytlo Zastoupení Evropské komise v Praze!
(poukázka na nákup v Alza.cz, knihkupectví Kanzelsberger, karimatka Ferrino Bluenite a power banka Xiaomi).

Dále vybere odborná porota nejaktivnější účastníky, kteří získají pozvánku k účasti na pětidenní simulaci institucí EU v Brně a konferenci v Bratislavě.
I v celostátním kole soutěže nebudou chybět zajímavé výhry (digitální fotoaparát Sony, fitness náramek Garmin a poukaz na nákup na Alza.cz)


Zájemci se mohou hlásit zde.

Uzávěrka přihlášek je 6. 3. 2017, počet míst na semináři je omezen.
V případě potřeby bude termín přihlášek prodloužen, proto sledujte i nadále portály s informacemi o soutěži.

V rámci semináře je účastníkům hrazeno cestovné a občerstvení.

Další informace k semináři najdete na webu Rozhoduj o Evropě.


Hlavním partnerem akce je Zastoupení Evropské komise v Praze a síť informačních středisek EU Europe Direct Česká republika.

Kromě hlavních pořadatelů se na Vaši účast na regionálním semináři v Pardubicích těší i Europe Direct Pardubice, partner projektu na regionální úrovni.
17. 3. 2017 proběhl v Evropském spolkovém domě v Pardubicích regionální seminář simulační soutěže Rozhoduj o Evropě: Staň se na den tvůrcem evropské politiky. 

Šikovní studenti, kteří reprezentovali střední školy Pardubického kraje, si kromě simulace fungování Rady EU a Evropského parlamentu vyzkoušeli týmové aktivity a formát strukturovaného dialogu. Diskutovat s nimi přišel pan Marek Výborný (ředitel gymnázia, Mozartova), Dominik Barták (mluvčí Pardubického kraje), Ondřej Nečas (Magistrát města Pardubic) a Lucie Hylmarová (Eurocentrum Pardubice).

Seminář se nesl v příjemné, ale zároveň pracovní atmosféře. Výsledkem zasedání Rady EU a Evropského parlamentu byla schválená deklarace (včetně pozměňovacích návrhů) k BREXITU.

Nejaktivnější studenti si odnesli věcné ceny. Tři výhry byly připraveny pro zástupce z Rady EU, tři pro "poslance" z Evropského parlamentu. Všichni zúčastnění mají možnost zkusit štěstí a přihlásit se do národního kola, které se bude konat v Brně.

Všem partnerům děkujeme za spolupráci a studentům za účast. Těm, kteří se budou dále ucházet o umístění v národním kole, přejeme bystrou mysl a dobré argumenty:)


Více fotografií ze semináře ZDE na facebookovém profilu Europe Direct Pardubice.