00 800 67 89 10 11

24. únor 2017 18:00 - 20:00 | Brno

Gayby Baby

Půvabný dokument o každodenních radostech a strastech australských adolescentů je důležitým příspěvkem k diskuzi o podobách současné rodiny.

Grahama (12) tátové adoptovali, když mu bylo pět a vůbec neuměl mluvit. Teď mu dělá problémy čtení a má obavy, že se mu v nové škole budou spolužáci smát. Ebony (12) se chce probojovat do školy v lepší čtvrti, aby unikla z předměstí, kde se podle ní na její rodinu dívají skrz prsty, zatímco Gus (11) si ze všeho nejvíc přeje, aby ho mámy vzaly na zápas wrestlingu. Matt (11) je mimořádně inteligentní a mámám pomáhá v kampani za legalizaci manželství pro všechny, ale do kostela s nimi chodit odmítá.

(Austrálie, 2015, 85 min.)

Promítání filmu bude doplněno o příspěvek Jana Kozubíka, který se obdobné problematice věnuje a následnou diskuzi. Tématu se věnuje již delší dobu, dokonce psal o LGBT tématu diplomku, která byla vyhlášena nejlepší lidskoprávní diplomkou roku. V současné době studuje doktorát na příbuzné téma na sociologii na FSV UK a vede politickou skupinu v rámci LGBT neziskovky Platformy pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu (PROUD). Ta se momentálně nejvíce právě snaží prosadit změny v oblasti rodičovství gayů a leseb (osvojení).

24. 2. 2017 / 18:00

Velký společenský sál, 5. patro

Gayby Baby