00 800 67 89 10 11

01. říjen 2016 09:00 - 10. listopad 2016 17:00 | Ostrava

Fotogalerie - říjen 2016

Ohlédnutí za naší činností a akcemi v říjnu 2016.

V této fotogalerii naleznete ukázky z akcí proběhlých v říjnu 2016.

  • První říjnový týden se nesl v duchu Evropských dnů handicapu. Součástí programu byly odborné workshopy, jarmark, slavností večer, sportovní či vědomostní soutěže. Naše středisko je douhodobým partnerem akce.
  • Začátkem října jsme také spolupracovali na debatě s názvem Jak se vyznat v rusko-ukrajinském konfliktu, kterou v Ostravě pořádala Asociace pro mezinárodní otázky. O akci byl velký zájem, kapacita sálu téměř nestačila.
  • Dále jsme se zúčastnili setkání výchovných poradců a zástupců středních škol na Úřadu práce ve Frýdku-Místku. Pro naše středisko to byla jedinečná možnost, jak prezentovat své služby, nabídku přednášek, materiálů a další spolupráce pro střední školy v této části regionu, do které se nám prozatím nepodařilo více proniknout. Věříme, že tak v budoucnu navštívíme školy i v tomto regionu.
  • Trochu se zpožděním, ale přece jsme si připomněli zářijový Evropský den jazyků. Tentokrát jsme do aktivit zapojili děti z nízkoprahového centra Vesnička soužití. Po krátké prezentaci jsme s dětmi vyplňovali pracovní listy, kvízy atd. Za odměnu jsme pak skládali velké pozemní puzzle, na kterém jsme hledali jednotlivé evropské země a připomněli si, jakým jazykem se tam mluví.
  • Ani na starší ročníky jsme tento měsíc nezapomněli. V Knihovně města Ostravy jsme si připomněli říjnový Mezinárodní den seniorů. Promítali jsme snímek Hiphop-erace, který pojednává o životním elánu, nadlehu a pozitivnímu přístupu k životu, a je velmi inspirativní pro všechny generace. Zúčastnění senioři dostali ke svému svátku drobnou pozornost.
  • Poslední větší akcí tohoto měsíce bylo Mezinárodní setkání hispanistů "Caminos del hispanismo", které se konalo pod hlavičkou Ostravské univerzity. Mezinárodní setkání s účastní španělského velvyslance v ČR bylo místem diskuze a předávání zkušeností. Mezi vědeckým setkáním se také našel prostor na kulturní a společenské neformální setkání.
  • Nezapomněli jsme ani na vlastní rozvoj, a proto se v říjmu zástupkyně ED Ostrava zúčastnila každoročního celoevropského setkání zástupců středisek Europe Direct, aby načerpala inspiraci na další rok, podělila se o zkušenosti s dalšími kolegy a nabyla nových vědomostí.

Rádi bychom touto cestou poděkovali našim partnerům, bez kterých by tyto akce těžko vznikaly, jsou jimi: Knihovna města Ostravy, Eurocentrum Ostrava, Ostravská univerzita, Vesnička soužití, Eures, Asociace Trigon, Asociace pro mezinárodní otázky.

Ani v listopadu nepolevíme, už teď máme pro Vás naplánovány další akce, proto sledujte aktuální dění  na našich webových stránkách, na facebooku nebo nás kontaktujte.